Ordu’da Heyelan: 6 Ev Hasar Gördü

(CUHA) – Ordu’da meydana gelen heyelanda 6 ev hasar gördü. Tahliyesine karar verilen hane sahiplerine ilk etapta kira yardımı yapıldı. Ordu Valisi Seddar Yavuz, Fatsa ilçesine bağlı İnönü mahallesinde meydana gelen ve 6 evin etkilendiği heyelan afetini yerinde inceledi. Beraberinde, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık, İl Çevre ve..

Tarih : Okunma : 36 Defa Okundu... Yorum Yap

(CUHA) – Ordu’da meydana gelen heyelanda 6 ev hasar gördü. Tahliyesine karar verilen hane sahiplerine ilk etapta kira yardımı yapıldı.

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Fatsa ilçesine bağlı İnönü mahallesinde meydana gelen ve 6 evin etkilendiği heyelan afetini yerinde inceledi. Beraberinde, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Hüseyin Öztürk, Yatırım İzleme Müdürü Agah Genç, Fatsa Belediyesi Meclis Üyesi Okyay Sarıhan, Ordu Büyükşehir Belediyesi teknik personelleri ile birlikte heyelan afetinin meydana geldiği Fatsa’nın İnönü mahallesine giden Vali Seddar Yavuz, heyelan olayından dolayı hasar oluşan evleri tek tek yerinde gördü.

AFAD tarafından tahliyesine karar verilen evlere kimsenin girmemesi için gerekli tedbirlerin alınmasını isteyen Yavuz, tahliyesine karar verilen hane sahiplerine ilk etapta 8 bin 500 TL kira yardımı yapıldığını söyledi.
AFAD, YİKOB, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ve Ordu Büyükşehir Belediyesinin teknik ekiplerince afet bölgesinde detaylı bir teknik çalışmanın yapılacağını ifade eden Yavuz, yapılacak teknik çalışma neticesinde afete maruz kalan yerleşim yeriyle ilgili net bir karar verileceğini kaydetti.

 

İlk yorumu siz yazın