Özel Çocuklar Antalya’dan Madalyalarla Döndü

(CUHA) – Malatya Valiliği’nin destek verdiği ‘Fırsat Verirseniz Her Çocuk Başarır’ projesi kapsamında özel çocuklar, Antalya’da düzenlenen Engelli Çocuklar Yüzme ve Atletizm yarışmasında 52 madalya kazandı. Malatya Valiliği’nin destek verdiği ‘Fırsat Verirseniz Her Çocuk Başarır’ projesi kapsamında eğitim gören özel çocuklar Vali Aydın Baruş’u ziyaret etti. Ziyarete, Antalya ilinde düzenlenen Engelli Çocuklar Yüzme ve Atletizm..

Tarih : Okunma : 44 Defa Okundu... Yorum Yap

(CUHA) – Malatya Valiliği’nin destek verdiği ‘Fırsat Verirseniz Her Çocuk Başarır’ projesi kapsamında özel çocuklar, Antalya’da düzenlenen Engelli Çocuklar Yüzme ve Atletizm yarışmasında 52 madalya kazandı.

Malatya Valiliği’nin destek verdiği ‘Fırsat Verirseniz Her Çocuk Başarır’ projesi kapsamında eğitim gören özel çocuklar Vali Aydın Baruş’u ziyaret etti. Ziyarete, Antalya ilinde düzenlenen Engelli Çocuklar Yüzme ve Atletizm yarışmasında 52 madalya kazanan özel çocuklar, Down Sendromlular Derneği Eğitim Koordinatörü Sonay Şahin, İnönü Üniversitesi Engellilerde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü gönüllü öğrencileri ile aileler katıldı.

Down Sendromlular Derneği Eğitim Koordinatörü Sonay Şahin, “Biz bu yola başladığımızda çok az sayıda antrenör ve öğretmen olarak başlamıştık. Valiliğimizin desteğiyle çok sayıda öğrenci ve aileye hizmet etmeye başarabildik. Çocuklarımızın başarılarına destek verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Yüzmede 19 tane altın madalya, atletizmde 24 tane altın madalyamız var. Bu madalyaların çoğalarak ilerlediğini görüyoruz. Birlikten kuvvet doğar algısını yaşatıyorsunuz bize” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Vali Aydın Baruş, Antalya’da düzenlenen Engelli Çocuklar Yüzme ve Atletizm yarışmasında başarı göstererek madalya alan çocukları tebrik etti. Baruş, “Çocuklarımızın yüzünü güler bir şekilde görmek bizleri çok mutlu ediyor. ‘Fırsat Verirseniz Her Çocuk Başarır’ projesini bu senede devam ettireceğiz. Çocuklarımızın bu projeye katılması devam etmesi bizleri mutlu ediyor. Bu spor aktiviteleriyle çocuklarımızın hayata olan bağlılıkları daha da güçlenecek. Değişik illerde düzenlenen yarışmalara çocuklarımızın katılması ülkemizin değişik yerlerini görmeleri, tanımaları çocuklarımızın sosyalleşmesi için önem arz ediyor. Tekrar başarılarınızdan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

İnönü Üniversitesinde eğitimleri devam eden eğiticileri de tebrik eden Baruş, bu projede görev almanın maddi gerekçelerle yapılmasının mümkün olmadığını vurgulayarak gönüllü olarak özel çocukların eğitimlerine katkıda bulunduklarından ötürü antrenör öğrencilere teşekkür etti.

 

İlk yorumu siz yazın