“YOLUN ÇÖKMESİNE SEBEP OLAN DERE YATAĞINDA BİR TEDBİR ALINMADI”

Çöken yol onarıldı, eski muhtar yine uyardı Önceki akşam yağan şiddetli yağmurlar sonrası çöken Rize-Güneysu karayolu 1,5 günde onarıldı. Eski Muhtar Bayram Dinç yine uyardı “Yolun çökmesine sebep olan dere yatağında bir tedbir alınmadı” dedi. HABER:ARZU ERBAŞ Rize’de önceki gün etkili olan şiddetli yağışlar sonrası çöken ve trafiğe kapanan Rize-Güneysu karayolunda ekipler hızlı bir çalışma..

Tarih : Okunma : 5 Defa Okundu... Yorum Yap

Çöken yol onarıldı, eski muhtar yine uyardı

Önceki akşam yağan şiddetli yağmurlar sonrası çöken Rize-Güneysu karayolu 1,5 günde onarıldı. Eski Muhtar Bayram Dinç yine uyardı “Yolun çökmesine sebep olan dere yatağında bir tedbir alınmadı” dedi.

HABER:ARZU ERBAŞ

Rize’de önceki gün etkili olan şiddetli yağışlar sonrası çöken ve trafiğe kapanan Rize-Güneysu karayolunda ekipler hızlı bir çalışma yaparak oluşan çukuru kapattı. Güneysu karayolunun 2. kilometresinde oluşan yaklaşık 5 metre genişliğinde, 2 metre derinliğindeki çukur 1,5 günde onarıldı, yol asfaltlandı, şeritleri boyanarak trafiğe hazır hale getirildi.

“YOLUN ÇÖKMESİNE SEBEP OLAN DERE YATAĞINDA BİR TEDBİR ALINMADI”

Akarsu köyü eski muhtarı Bayram Dinç günler öncesinde sosyal medya hesaplarından yolda yaşanan tehlikeyi yetkililere duyurmaya çalışmış ve aşırı bir yağmurda bu yolda göçük olacağını ifade etmişti. Herhangi bir tehlike yaşanmaması için yetkililerin önlem almaya çağrıldığı yolda 3 Ekim de etkili olan sağanak yağışlar sonrası göçük meydana gelmişti. Onarım çalışması tamamlanan yolla ilgili Bayram Dinç yine yetkilileri uyararak yolun çok güzel bir şekilde onarıldığını ancak dere yatağına müdahale edilmediği için tehlikenin devam ettiğini belirtti. Dinç “Dün ve bugün çok hızlı yaptılar, yolun çizgilerini bile çizdiler. Fakat yolun çökmesine sebep olan dere yatağında bir tedbir alınmadı” dedi.

İlk yorumu siz yazın