VALİ ÇEBER’DEN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE İNCELEME

VALİ ÇEBER’DEN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE İNCELEME Rize Valisi Kemal Çeber, kurum ziyaretleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek il genelindeki eğitim çalışmaları hakkında brifing aldı. Rize Valisi Kemal Çeber, kurum ziyaretleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek şubelerde incelemelerde bulundu ve Müdür Vekili Salih Yelkenci’den il genelindeki eğitim çalışmaları hakkında brifing aldı…

Tarih : Okunma : 22 Defa Okundu... Yorum Yap

VALİ ÇEBER’DEN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE İNCELEME

Rize Valisi Kemal Çeber, kurum ziyaretleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek il genelindeki eğitim çalışmaları hakkında brifing aldı.

Rize Valisi Kemal Çeber, kurum ziyaretleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek şubelerde incelemelerde bulundu ve Müdür Vekili Salih Yelkenci’den il genelindeki eğitim çalışmaları hakkında brifing aldı.

Vali Çeber, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada; Türkiye’nin geleceği için mesleki anlamda iyi yetişmiş, milli ve manevi değerlerine sahip sağlam nesiller yetiştirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Rize genelinde 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde 323 örgün eğitim kurumunda, 4.735 öğretmen ile 67.362 öğrencimize eğitim verilmekte. Ülkemizi geleceğe taşımak, çocuklarımıza ve gençlerimize vereceğimiz eğitimle mümkün olacaktır. Bu anlamda il genelinde eğitim kalitesinin artırılması için bütün eğitim paydaşları ile koordineli bir şekilde çalışma gayreti içerisinde olacağız” dedi.

Rize’de ki eğitim kurumlarının fiziki anlamda iyi durumda olduğunu belirten Vali Çeber, “Bu şartların oluşmasında yakın zamanda kaybettiğimiz İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi Yılmaz’ın da emeği ve katkısı büyük olmuştur. Bu vesile ile merhum Yılmaz’a bir kez daha Allah’tan Rahmet, yakınlarına ve tüm milli eğitim camiasına başsağlığı dileğinde bulunuyorum” dedi ve yaklaşan 24 Kasım münasebetiyle de tüm öğretmenlerin ‘Öğretmenler Gününü’ kutladı.

İlk yorumu siz yazın