Rize’de “1-7 Nisan Kanser Haftası” etkinlikleri

Rize’de “1-7 Nisan Kanser Haftası” etkinlikleri Rize İl Sağlık müdürlüğünce 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası kapsamında farkındalık etkinlikleri yapıldı. Kansere karşı mücadelede “Farkındalık ve Bilinç Düzeyinin Artırılması” önemli bir strateji olup, her yıl 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası olarak ilan edilmiştir. Bu tarihlerde yapılan etkinliklerle önemi giderek artan kanser hastalığına karşı halkta farkındalık oluşturmak, taramalara..

Tarih : Okunma : 9 Defa Okundu... Yorum Yap

Rize’de “1-7 Nisan Kanser Haftası” etkinlikleri

Rize İl Sağlık müdürlüğünce 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası kapsamında farkındalık etkinlikleri yapıldı.

Kansere karşı mücadelede “Farkındalık ve Bilinç Düzeyinin Artırılması” önemli bir strateji olup, her yıl 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası olarak ilan edilmiştir. Bu tarihlerde yapılan etkinliklerle önemi giderek artan kanser hastalığına karşı halkta farkındalık oluşturmak, taramalara katılımı artırmak için halkı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek hedeflenmektedir.

NECATİ DİLİ

2024 yılı için, 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası teması olarak “Kanseri birlikte yenebiliriz!”, “Kanserden korunabiliriz.” belirlenmiş olup kanserle mücadelede halkımızı bilinçlendirme çalışmaları en önemli avantajımız olacaktır. https://www.haberimrize.com/rizede-1-7-nisan…i-etkinlikleri-2/ ‎

Bu kapsamda il merkezimizde ve ilçelerimizde KETEM ekipleri tarafından çeşitli etkinlikler yapılarak kanser taramalarına dikkat çekilmiştir.

Merkez Toplum Sağlığı Merkezi KETEM birimi tarafından Ali Metin Kazancı Lisesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalışan kurum personeli, öğretmen ile öğrencilere yönelik eğitim ve tarama çalışmaları yapılmıştır.

Aynı zamanda Rize Şimal AVM’de KETEM ekibi tarafından stant açılıp eğitimler verilerek kanser taramaları ve kanserde erken teşhisin önemi vurgulanmıştır.

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş