THK YARDIM ZARFLARI PTT’DE KALDI

THK YARDIM ZARFLARI PTT’DE KALDI PTT ALDIĞI ZARFLARI MUHTARLARA VERMEYİNCE RİZE ŞUBE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI ‘PTT NE İŞ YAPAR’’? İSMET KÖSOĞLU RİZE- Türk Hava Kurumu Rize Şubesi tarafından Muhtarlara PTT ile gönderilen yardım toplama zarflarının PTT tarafından dağıtılmadığı öğrenildi. Konu hakkında sosyal medyada bir açıklamada bulunan Rize THK Şube Başkanı Mehmet Demir Yardım zarflarını Muhtarlara..

THK YARDIM ZARFLARI PTT’DE KALDI
Tarih : Okunma : 11 Defa Okundu... Yorum Yap

THK YARDIM ZARFLARI PTT’DE KALDI

PTT ALDIĞI ZARFLARI MUHTARLARA VERMEYİNCE RİZE ŞUBE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI ‘PTT NE İŞ YAPAR’’?

İSMET KÖSOĞLU

RİZE- Türk Hava Kurumu Rize Şubesi tarafından Muhtarlara PTT ile gönderilen yardım toplama zarflarının PTT tarafından dağıtılmadığı öğrenildi.

Konu hakkında sosyal medyada bir açıklamada bulunan Rize THK Şube Başkanı Mehmet Demir Yardım zarflarını Muhtarlara ulaştırmayıp Derepazarı PTT sinde bekletilmesine ’PTT ne iş yapar ’dedi. Rize THK Şube Başkanı Mehmet Demir’in açıklaması aynen şöyle’ Bugün Yaşadığım bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Amacım kurum ve kuruluşları karalamak değil bu kurum ve kuruluşlarda yapılan uygulamaların yanlışlığına dikkat çekmektir. Bildiğiniz gibi Türk Hava Kurumu Rize Şube başkanlığını yürütmekteyim. Pandemi nedeniyle bu sene okullara, resmî dairelere ve sokaktaki vatandaşa fitre ve zekât zarfı dağıtma imkânımız olmadı. Biz de sorumluluk Bölgemizdeki 350 köy ve mahalle muhtarlarına vatandaşa dağıtmak üzere 20’şer tane zarfı PTT kanalıyla gönderdik. Her zarf için 3.5 TL olmak üzere 1250 TL posta ücreti ödedik.

Derepazarı Zarfları PTT de elemanımız yok, kim dağıtacak

Derepazarı ilçemizdeki mahalle ve köy muhtarlarından bize dönüş olmadı. Bu durumu araştırınca bazı muhtarlardan, ellerine bu zarfların ulaşmadığı şikâyetini aldım. Konuyu Derepazarı postanesinde araştırmak için müracaat ettiğimde zarfların postanede bekletildiğini, muhtarlara verilmediğini gördüm.4 Mayıs 2020 tarihinde postaya verilen zarfların 16 Haziran 2020 tarihinde postanede olduğunu ve dağıtılmadığını bizzat tespit ettim. Sebebini sorduğumda görevli bana “bizim elemanımız yok. Kim dağıtacak” diye, alaylı bir ifadeyle akıl verdi. “Bu zarfları muhtarlara gönderirken onları telefonla arayıp bu zarfları lütfen Postaneden alın demeliymişim. “Ben yanlışı nerde yaptım acaba?’dedi.

İlk yorumu siz yazın