PÜLÜMÜR GAZİSİNDEN EFSANE KAYMAKAM BALCI’YA ZİYARET

PÜLÜMÜR GAZİSİNDEN EFSANE KAYMAKAM BALCI’YA ZİYARET İSMET KÖSOĞLU FETHİYE-Rize ve Trabzon’da görev yapmış başarılı Kaymakamlardan birisi olan günümüzde Muğla-Fethiyede görev yapan efsane Kaymakam Alper Balcı’yı gazi Jandarma Eri Ramazan Gözel Gaziler gününde ziyaret etti. Efsane Kaymakam Alper Balcı Tunceli Pülümür Kaymakamı olarak görev yaptığı dönemde 4 Haziran 2007 Kocatepe Jandarma Karakol Komutanlığına teröristlerce düzenlenen hain..

Tarih : Okunma : 10 Defa Okundu... Yorum Yap

PÜLÜMÜR GAZİSİNDEN EFSANE KAYMAKAM BALCI’YA ZİYARET

İSMET KÖSOĞLU

FETHİYE-Rize ve Trabzon’da görev yapmış başarılı Kaymakamlardan birisi olan günümüzde Muğla-Fethiyede görev yapan efsane Kaymakam Alper Balcı’yı gazi Jandarma Eri Ramazan Gözel Gaziler gününde ziyaret etti.

Efsane Kaymakam Alper Balcı Tunceli Pülümür Kaymakamı olarak görev yaptığı dönemde 4 Haziran 2007 Kocatepe Jandarma Karakol Komutanlığına teröristlerce düzenlenen hain saldırıda 7 asker şehit olmuş,7 asker yaralanarak 1 terörist öldürülmüştü saldırıda Gazi olan askerlerden Fethiyeli Jandarma Er Ramazan Gözel Gaziler gününde Kaymakam Alper Balcı’yı ziyaret etti. Gazi Ramazan Gözel’in ziyaretinden memnun olduğunu söyleyen Kaymakam Alper Balcı’’ Gazilerimize çok borcumuz var. Gaziler günü ile bir kez hatırlanmaları yeterli değildir. Ramazan kardeşimiz o saldırıdan yaralı kurtulmuştu. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum, Pülümür’deki o hain saldırıyı unutmam mümkün değil’’ dedi.

Hain teröristler çalıntı araçla gelmişti

Tunceli Pülümür’e bağlı, Munzur Dağı eteklerinde bulunan Kocatepe Köyü’ne yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki Kocatepe Jandarma Karakolu’na 4 Haziran 2007 tarihinde öğle saatlerinde nöbetçi askerlerin tanıdığı, çalıntı ciple gelen kimliği belirlenemeyen PKK’lı 2 teröristten biri karakol bahçesine girdikten sonra askerlerin üzerine el bombası attı. Araçta bulunan diğer terörist de cipten inerek askerleri otomatik tüfekle taradı. Bu sırada çevrede bulunan kayalar arasında gizlenmiş birkaç noktadan da askerlere teröristlerce ateş açıldı. Teröristlerin açtığı ilk ateş sırasında 3 asker şehit oldu, 11’i de yaralandı. Saldırının şokunu atlatan askerlerin karşı ateş açması üzerine teröristlerden 1’i öldürüldü, diğeri yaralı olarak kaçtı. Saldırıda Eraslan Güngör (Amasya), Burhan Yalçın (Şırnak), Eyüp Yabangülü (Kayseri), Mustafa Aslan (Balıkesir), Emrah Kayadelen (Gaziantep), İlhan Sağlam (Erzurum), Erdem Erkaçtı (İzmir) isimli erler şehit olmuştu.

İlk yorumu siz yazın