OVİT YOLU PROGRAMSIZ MIŞ-111

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle OVİT YOLU PROGRAMSIZ MIŞ-111 Çeşitli konu ve seyahatler araya girince gecikmiş de olsa yazmak istedim. Bölgemizin en önemli atardamardı olan Rize-Erzurum karayolunun iyileştirilmesinden başka bir gayem olmadığını herkes bilir. Rize AKP Milletvekili Muhammet Avcı günler önce ÇAY Tv deki bir programda Ulaştırma Bakanıyla Rize yatırımlarını görüşmesini anlattı. Orada atanmış Bakana İkizdere-Ovit..

Tarih : Okunma : 51 Defa Okundu... Yorum Yap

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

OVİT YOLU PROGRAMSIZ MIŞ-111

Çeşitli konu ve seyahatler araya girince gecikmiş de olsa yazmak istedim.

Bölgemizin en önemli atardamardı olan Rize-Erzurum karayolunun iyileştirilmesinden başka bir gayem olmadığını herkes bilir.

Rize AKP Milletvekili Muhammet Avcı günler önce ÇAY Tv deki bir programda Ulaştırma Bakanıyla Rize yatırımlarını görüşmesini anlattı. Orada atanmış Bakana İkizdere-Ovit arası ihalesi sorulmuş.

Ovit yolu hakkında atanmış Bakan, programa alınıp önümüzdeki yıl ihale etme niyetleri olduğunu ancak ekonomik kriz nedeniyle deprem gibi acil yatırımlar hariç yeni işlerin programa alınmasının zor olduğu mealinde bir şeyler söylemiş.

Bunun bürokratça karşılığı orası kaldı demek.

Oysa bu ihale için yeni bir programa gerek yok. Zaten yolun tamamı programda. İstediğin ihaleyi yaparsın. Açıkça söyleyeyim ki Sayın vekil Avcı’nın ne yazık ki yatırım programından haberi yok.

Öğrenmek istediğim, Trabzon’daki yollar için para bulan atanmış Ulaştırma Bakanı Rize’deki bu yol için niye para bul(a)maz.

Sn. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rize-Erzurum ve özellikle OVİT-KIRIK ve DALLIKAVAK Tünelleri için özel ilgisi var.

Cumhurbaşkanı olmasaydı bu tüneller yapılmazdı.

2018 de Ovit Tünelini Cumhurbaşkanı Erdoğan trafiğe açtı ama İkizdere-Tünel arasındaki 20 km lik yolun yapılmadığını Cumhurbaşkanı galiba bilmiyor.

Atanmış Bakanlar geldi geçti bu süreçte Zigana tünel ve yolları muhteşem olarak yapıldı ama Ovit Yolunda bir çalışma yok.

Cumhurbaşkanının özel ilgi gösterdiği Rize-Erzurum güzergâhında niye doğru dürüst çalışma olmaz.

KIRIK Tüneli 2012 de başladı.7200 metre uzunluğu ile Gölyurt Dağını aşmamız gerekirdi ama 10 yılı geçti bir tünel delinemedi.

Buna benzer DALLIKAVAK tüneli 3100 metre uzunluğu ile en kısa tünel ama bununda tamamlanacağı yok. Atanmış Ulaştırma Bakanı bu tünelleri niye ziyaret edip sonucun niye hızlanmadığını takip etmez.

Son çare konuyu Cumhurbaşkanına hatırlatmak.

Sn. Cumhurbaşkanım Zigana yolunu tüneli ve yolları ile dört dörtlük yapan atadığınız Bal-kanlar Rize-İkizdere-Erzurum karayoluna gereken ve yeterli ilgiyi göstermiyor.

Rize’deki siyasilerinde konuyu sizlere getirdiğine inanmıyorum.

Bakan olarak atadığınız Bakanlara talimat vererek enkaz gibi ortada yarım kalmış RİZE-ERZURUM karayolunu tamamlamalarını emrediniz. Yoksa bunların yolu yapacağına hiç ihtimal vermiyoruz.

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş