-MHP ESKİ MİLLETVEKİLİNDEN TÜRKİSTANA ÇEŞME

-MHP ESKİ MİLLETVEKİLİNDEN TÜRKİSTANA ÇEŞME -AFGANİSTANIN GÜNEY TÜRKİSTAN BÖLGESİ TÜRKLÜĞÜN MAYALANDIĞI BÖLGE İSMET KÖSOĞLU İSTANBU-MHP eski İstanbul Milletvekili Rizeli Bozkurt Yaşar Öztürk susuzluk çekilen Afganistan’ın Güney Türkistan bölgesinde çeşme yaptırdı. 1999-2004 Yılında MHP İstanbul Milletvekili olan eğitimci Rizeli Bozkurt Yaşar Öztürk’ün Afganistan Güney Türkistan’da tamamı Türk nüfusun olduğu susuzluk çeken insanlar için kuyu açarak çeşme..

-MHP ESKİ MİLLETVEKİLİNDEN TÜRKİSTANA ÇEŞME
Tarih : Okunma : 18 Defa Okundu... Yorum Yap

-MHP ESKİ MİLLETVEKİLİNDEN TÜRKİSTANA ÇEŞME

-AFGANİSTANIN GÜNEY TÜRKİSTAN BÖLGESİ TÜRKLÜĞÜN MAYALANDIĞI BÖLGE

İSMET KÖSOĞLU

İSTANBU-MHP eski İstanbul Milletvekili Rizeli Bozkurt Yaşar Öztürk susuzluk çekilen Afganistan’ın Güney Türkistan bölgesinde çeşme yaptırdı.

1999-2004 Yılında MHP İstanbul Milletvekili olan eğitimci Rizeli Bozkurt Yaşar Öztürk’ün Afganistan Güney Türkistan’da tamamı Türk nüfusun olduğu susuzluk çeken insanlar için kuyu açarak çeşme yapması yöre insanını içme suyuna kavuşturması sevinçle karşılandı. MHP Eski Milletvekili İkizdereli Bozkurt Yaşar Öztürk tarafından aile mensupları Asiye Turanlı, Fadime Öztürk ve İsmail Öztürk adına yapılan İçme Suyu Hayratı yörede susuzluk çeken insanlar tarafından sevinçle coşkuyla karşılandı. Afganistan’ın Kuzey bölgesin tamamen Türk. Daha doğrusu bu bölge Tarih sahnesine çıktığımız kadim Türk Yurdu. İskit, Akhun, Köktürk, Karahan, Gazne, Selçuk, Babürlerin mirası. Yani Türklüğün mayalandığı coğrafya, burada muhtaç insanlarımıza bir çeşme yaptım çok değil. Bu Hayratlara destek veren, Öncülük eden ve hayat bulduran kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun’ dedi.

Türkiye’den hayırsever iş adamları ayrıca biri Şibirgan a bağlı Yekke Pette köyünde, diğeri Kunduz İli Dong köyünde iki çeşme yaparak köy insanlarının hizmetine sundu.

İlk yorumu siz yazın