KAYMAKAM EŞİ İLE BİRLİKTE ÇAY TOPLADI, FABRİKADA İŞLENMESİNİ GÖRDÜ

KAYMAKAM EŞİ İLE BİRLİKTE ÇAY TOPLADI, FABRİKADA İŞLENMESİNİ GÖRDÜ İKİZDERE KAYMAKAMI M.SALİH BAYRAM HAFTA SONUNU ÇAY TOPLAYARAK GEÇİRDİ İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE- İkizdere’nin başarılı Kaymakamı Mustafa Salih Bayram hafta sonunu Organik Çay toplayarak geçirdi. İlçenin Ayvalık Köyünde Muhtar İrfan Ekşioğlu’nun çay bahçesine giden Kaymakam Mustafa Salih Bayram eşi Burcu Bayram ile Organik Çay topladı. ÇAYKUR’a ait..

Tarih : Okunma : 13 Defa Okundu... Yorum Yap

KAYMAKAM EŞİ İLE BİRLİKTE ÇAY TOPLADI, FABRİKADA İŞLENMESİNİ GÖRDÜ

İKİZDERE KAYMAKAMI M.SALİH BAYRAM HAFTA SONUNU ÇAY TOPLAYARAK GEÇİRDİ

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE- İkizdere’nin başarılı Kaymakamı Mustafa Salih Bayram hafta sonunu Organik Çay toplayarak geçirdi.

İlçenin Ayvalık Köyünde Muhtar İrfan Ekşioğlu’nun çay bahçesine giden Kaymakam Mustafa Salih Bayram eşi Burcu Bayram ile Organik Çay topladı. ÇAYKUR’a ait yeni yapılarak ilk kez bu kampanyada yaş çay alımında bulunan İkizdere Organik Çay Fabrikası Müdürü Şebnem Biberoğlu ile birlikte Ayvalık Köyüne giderek Muhtar İrfan Ekşioğlu’nun çay bahçesinde çay toplamaya başlayan Kaymakam Mustafa Salih Bayram ve eşi Burcu Bayram ilk kez bahçeden Çay toplamanın zevkine vardılar. Kaymakam Bayram buradaki açıklamasında’ ’her gün defalarca içtiğimiz en doğal çayın nasıl topladığını bizzat yaşayarak gördük. Eşimde bende ilk kez çay bahçesine girdik ve makasla Organik Yaş çay toplamaya çalıştık.

Doğal İkizdere çayı marka olmalı

Sahil bölgesine göre çok daha doğal ve temiz bir ortamda yetişen, üretilen Çay İkizdere ilçemiz için bir şanstır. Fabrikamızda işleniyor. Organik çay olarak İkizdere markasıyla piyasada olmasını da isteriz. Biz çayı ilk kez gördük ve Fabrika Müdürümüz Şebnem Biberoğlu Hanım refakat ederek onun tavsiyeleriyle çay toplamaya çalıştık. İkizdere’de çaya toplamasından işlenmesine kadar kadın eli değmesi daha bir güzel. Şebnem Müdürümüze çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Yeni Fabrikada yeni çalışanlarla beraber günde 100 ton kapasiteli fabrikada ürün işlemek kolay değil elbette. Başarılar diliyorum. Bahçeden bardağa çayımızı bugün bizzat çalışarak gördük’’ dedi.

İlk yorumu siz yazın