-KARAYOLLARI KÖPRÜYE KİLİT TAKTI

-KARAYOLLARI KÖPRÜYE KİLİT TAKTI -İKİZDERE’DE KARAYOLLARININ YAPACAĞIZ SÖZÜNÜ VERDİĞİ YAYLA KÖPRÜSÜ 4 YILDIR KİLİTLİ İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-Rize-Erzurum karayolu üzerinde Çamlık-Sivrikaya köyünde bulunan yaylaya giden yol üzerindeki yaya köprüsü Karayolları tarafından 4 yıldır tamamlanmadı. İkizdere’nin Mehule Yaylasına ulaşım sağlayan eski köprünün Rize-Erzurum karayolu duble yol çalışmasında karayolları tarafından yenisi yapılacak gerekçesiyle 4 yıl önce yıkıldığını söyleyen..

-KARAYOLLARI KÖPRÜYE KİLİT TAKTI
Tarih : Okunma : 55 Defa Okundu... Yorum Yap

-KARAYOLLARI KÖPRÜYE KİLİT TAKTI

-İKİZDERE’DE KARAYOLLARININ YAPACAĞIZ SÖZÜNÜ VERDİĞİ YAYLA KÖPRÜSÜ 4 YILDIR KİLİTLİ

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Rize-Erzurum karayolu üzerinde Çamlık-Sivrikaya köyünde bulunan yaylaya giden yol üzerindeki yaya köprüsü Karayolları tarafından 4 yıldır tamamlanmadı.

İkizdere’nin Mehule Yaylasına ulaşım sağlayan eski köprünün Rize-Erzurum karayolu duble yol çalışmasında karayolları tarafından yenisi yapılacak gerekçesiyle 4 yıl önce yıkıldığını söyleyen yayla sakinleri köprülerinin halen yapılmamasından şikayet ediyor. Yaylaya ulaşmak için 2 km yaya yolu olduğunu ve bu köprüyü kullandıklarını söyleyen yayla sakinleri ’Karayolundaki duble çalışması için karayolları tarafından yıkılan yaya köprü ulaşımda kullanılıyordu. Yaylada 10 hane yaylacımız var. Bizim köprümüz karayolu çalışması dolayısıyla Karayolları ekipleri tarafından bozulmuştu. 4 yıl önce Karayolları bozduğu köprünün yerine demir profilden bu görünen köprüyü yaptı ama tamamlanmadığı için üzerinden geçilemiyor ve kapısına da kilit koydu.4 yıldır kilitli köprümüz ne zaman tamamlanacak bilmiyoruz. Yayla sakinleri olarak mağduruz. Yaklaşık 25 metre uzunluğunda 3 ayaklı köprümüz ne zaman tamamlanacak. Bu şekilde köprüyü kullanamıyoruz’dediler.

İlk yorumu siz yazın