İKİZDEREDE YAPILMAK İSTENEN TAŞOCAĞINA ALTERNATİF ÇALIŞMA

MHP ESKİ MİLLETVEKİLİ BOZKURT YAŞAR ÖZTÜRK‘1999 YILINDA DOKAP PROJESİNDE RO-RO LİMANI İYİDERE VADİSİ BOYUNCA PLANLANMIŞTI’                                         İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-İkizdere ilçesinin İşkencedere Vadisinde yapılmak istenen taş ocağına halkın tepkisi devam ediyor.       İyidere’de taş dolgu yapılarak doldurulacak alanda Lojistik merkezin başlaması için ihale çalışması yapılmıştı. Doldurma çalışmalarına başlanılan Lojistik için İkizdere ilçesinde üç köy olan Gürdere,..

İKİZDEREDE YAPILMAK İSTENEN TAŞOCAĞINA ALTERNATİF ÇALIŞMA
Tarih : Okunma : 17 Defa Okundu... Yorum Yap

MHP ESKİ MİLLETVEKİLİ BOZKURT YAŞAR ÖZTÜRK‘1999 YILINDA DOKAP PROJESİNDE RO-RO LİMANI İYİDERE VADİSİ BOYUNCA PLANLANMIŞTI’

                                        İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-İkizdere ilçesinin İşkencedere Vadisinde yapılmak istenen taş ocağına halkın tepkisi devam ediyor.

      İyidere’de taş dolgu yapılarak doldurulacak alanda Lojistik merkezin başlaması için ihale çalışması yapılmıştı. Doldurma çalışmalarına başlanılan Lojistik için İkizdere ilçesinde üç köy olan Gürdere, Cevizlik ve Ayvalık köylerini kapsayacak büyükçe bir alanda ruhsatlandırma çalışması devam ediyor. Yöre halkının ve STK ların tepki gösterdiği İşkencedere Taş Ocağına hayır kampanyasına bir destekte 1999 yılında İstanbul MHP Milletvekili olan İkizdereli Bozkurt Yaşar Öztürk’ten geldi. Sosyal medya hesabında bir açıklama yapan Öztürk’1999 yılında DOKAP projesi içinde; Ro-Ro limanı dere boyunca düşünülmüştü. Derenin seviyesi düşürülerek 6 km dere boyu yapılacaktı. Hiç dolgu kullanmadan. Hatta dereden çıkacak malzeme başka yerlere dolgu malzemesi olarak kullanılabilir. İkizdere de taş ocağından kurtulur’diye yazdı.

İlk yorumu siz yazın