DAĞCILAR 30 AĞUSTOS’TA İPSİZ RECEP ANISINA VERÇENİKTE

DAĞCILAR 30 AĞUSTOS’TA İPSİZ RECEP ANISINA VERÇENİKTE 25 DAĞCI 3711 METREDE BAŞARILI ZİRVE YAPTI İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-30 Ağustos Büyük Zaferin 100 yılında Dağcılar İpsiz Recep anısına Verçenik zirvesine çıkış yaptı. Verçenik Kapılı göller kamp alanında başlayan zirve ile ilgili açıklamada bulunan Verçenik Dağcılık Kulübü Başkanı ve Dağcı antrenörü Emin Ali Kalcıoğlu’’ Büyük Taarruzdan tam Yüzyıl..

Tarih : Okunma : 28 Defa Okundu... Yorum Yap

DAĞCILAR 30 AĞUSTOS’TA İPSİZ RECEP ANISINA VERÇENİKTE

25 DAĞCI 3711 METREDE BAŞARILI ZİRVE YAPTI

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-30 Ağustos Büyük Zaferin 100 yılında Dağcılar İpsiz Recep anısına Verçenik zirvesine çıkış yaptı.

Verçenik Kapılı göller kamp alanında başlayan zirve ile ilgili açıklamada bulunan Verçenik Dağcılık Kulübü Başkanı ve Dağcı antrenörü Emin Ali Kalcıoğlu’’ Büyük Taarruzdan tam Yüzyıl sonra Gazi Melesli İbrahim Çavuşun oğlu Verçenik Dağcılık kulübü başkanı ve Dağcılık antrenörü Emin Ali Kalcıoğlu olarak Verçenik Dağcılığın 17.geleneksel zirvesini Kuvvai Milliye kahramanı İpsiz Recep anısına 25 dağcı ile birlikte şenlik içinde yaptık. Şenlik diğer senelere göre daha kalabalık olduğu için Verçenik zirve çıkışı iki sefer olarak planlandı. 25 Ağustos’ta ilk çıkış 21 katılımcı ile beraber sorunsuz gerçekleştirilmişti. Şenlik boyunca Verçenik zirveye (3711 m)47, Leş dağına (3478) 10 başarılı zirve tırmanışı gerçekleştirildi. Bu sene şenliği İkizdere Cimil , Çermaniman yaylası üzerinden gerçekleştiren sporcusu, antrenörü ve yöneticisi olmaktan gurur duyduğum Verçenik Dağcılık Kulübü adına organizasyon kurulunda olan Nuri Reis, Taner Gökdemir, Muhittin Uzun, Halil Kavalcı , Bülent Erkan Hakan Korkmaz kardeşlerime; bize desteklerini esirgemeyen Rize Belediyemize, İkizdere Belediyemize ve Belediye Başkanımız Hakan Karagöz’e ayrıca Keşif yürüyüşümüze katılımı dolayısıyla ayrıca teşekkür ediyorum.

Bu faaliyeti İkizdere bölgesinden yapmamızda büyük emeği ve desteği olan İkizdere Belediyesi İmar Müdürü Cemal Baş hocamıza, davetimize icabet edip katılım sağlayan Hasan Altuntaş hocamıza ve tüm katılan sporcu paydaşlarımıza yürekten teşekkür ederim. Seneye Cumhuriyetimizin 100. Yılında Verçenik zirvede buluşmak üzere ayrıldık ‘dedi.

İlk yorumu siz yazın