-ÇAYKUR GENEL MÜDÜRÜ YUSUF ZİYA ALİM’HEDEFİMİZ HERYERDE ÇAYKUR ÇAYINI SATMAK’

-ÇAYKUR GENEL MÜDÜRÜ YUSUF ZİYA ALİM’HEDEFİMİZ HERYERDE ÇAYKUR ÇAYINI SATMAK’ -İKİZDERE FABRİKASI ÖDENEĞE BAĞLI İSMET KÖSOĞLU AYKUR GENEL MÜDÜRÜ YUSUF ZİYA ALİM’HEDEFİMİZ HERYERDE ÇAYKUR ÇAYINI SATMAK’ -İKİZDERE FABRİKASI ÖDENEĞE BAĞLI İSMET KÖSOĞLU RİZE-2 yılı aşkın süredir Vekaleten yürüttüğü ÇAYKUR Genel Müdürlüğüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Yusuf Ziya Alim ‘’işimiz ÇAY, nerede insan varsa..

-ÇAYKUR GENEL MÜDÜRÜ YUSUF ZİYA ALİM’HEDEFİMİZ HERYERDE ÇAYKUR ÇAYINI SATMAK’
Tarih : Okunma : 34 Defa Okundu... Yorum Yap

-ÇAYKUR GENEL MÜDÜRÜ YUSUF ZİYA ALİM’HEDEFİMİZ HERYERDE ÇAYKUR ÇAYINI SATMAK’

-İKİZDERE FABRİKASI ÖDENEĞE BAĞLI

İSMET KÖSOĞLU

AYKUR GENEL MÜDÜRÜ YUSUF ZİYA ALİM’HEDEFİMİZ HERYERDE ÇAYKUR ÇAYINI SATMAK’

-İKİZDERE FABRİKASI ÖDENEĞE BAĞLI

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-2 yılı aşkın süredir Vekaleten yürüttüğü ÇAYKUR Genel Müdürlüğüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Yusuf Ziya Alim ‘’işimiz ÇAY, nerede insan varsa Çayımızı ulaştırmak amacındayız’’.

Cumhurbaşkanı tarafından 9 Ocak 2021 tarihinde asaleten göreve atanan Genel Müdür Yusuf Ziya Alim’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. ÇAYKUR’a sıfırdan işe başlayarak başlayarak Genel Müdürlük makamına kadar yükselen ilk ve tek Genel Müdür olan Yusuf Ziya Alim’’ ben çayın içinden gelen birisiyim. Bende mevsiminde çay topladım ve taşıdım. Halen çay üreticisiyim sıkıntılarımızı yakından biliyorum’’ dedi.

Çay satış mağazaları bedava reklam oldu

İlk Genel Müdürlüğümüz önünde yaptığımız Çay satış mağazamız öncü oldu, Giresun-Tirebolu ve Artvin-Kemalpaşa mağazalarımız yüze yakın çay çeşidimizi tüketiciye sunuyor. Yalnız Merkez ve Tirebolu’da ilk yıl 200 ton üstünde çay satışımız oldu. Erzurum’da yılbaşı öncesi mağaza açtık, Erzurumlulara Çifte minare manzaralı Palandöken Çayı paketledik. İstanbul-Sarıyer’de son mağazamızı açtık. Hedefimiz bütün illerde satış mağazası açmak, sırada Mart ayında Ankara ve sonrasında Diyarbakır var.

Kuru Çay satışlarımızı arttırmak için çalışıyoruz.2020 yılında 132 bin ton kuru çay satışı gerçekleşt.2021 hedefimiz 135 bin ton çay satışı yapmak.

İkizdere Organik Çay Fabrikası ödeneğe bağlı

İkizdere bölgesinde organik çay üretiliyor. Bu çayı Kalecik fabrikamızda işliyoruz, bu hem maliyet artırımı hem kalite kaybına sebep oluyor. Kurum olarak yapılmasından yanayız. Elimizdeki arazi Fabrika yapmak için yeterli. Fabrika yapımı için ÇAYKUR olarak para sıkıntımız var. Biz kurum olarak yapılacak fabrikaya para ayıramayız ama Ankara’dan ödenek verilirse fabrikamızı yaparız ve 1 senede hizmete sokarız’ dedi.

Stevia Fabrikasını kiralıyoruz

ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim’’ üretimine eski Genel Müdür döneminde önem verilen ve başlanılan Stevia üreticiden kabul görmedi. Biz o dönemde 46 fabrikamızda kurulan küçük bahçeler için yazı ile Steviayı

dağıttık. Bazı üretici ‘otun içinde kaldı, çürüdü, ben bununla uğraşamam’ dedi.

Ziraat bahçemizde tamamen tükendi. Üreticilerimiz birazda kolaylığa alışmış, Steviayı kabullenemedi. Steviayı ilgilenilmek istenen bir ürün. İki yılda bir yeniden dikilecek. Ot içinde büyüyemiyor. Yapılan fabrikayı satmak istedik ihaleye çıkardık kimse almadı. Şimdi yeniden kiralamak için ihaleye çıktık. Rize’de Steviayın altyapısı hiç yok. Fizibilitesi yapılmadan fabrikası yapılmış bir ürün’dedi.

RİZEMİZİ TEMİZ TUTALIM

İlk yorumu siz yazın