BU BAŞARI SİZİN ESERİNİZ!

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle BU BAŞARI SİZİN ESERİNİZ! Sanayii ve Teknoloji Bakanlığına bağlı adını bende ilk kez duyduğum Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü İlçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması araştırması yapmış. 2022 yılındaki araştırmada ilçeler sosyo ekonomik duruma göre sıralanmış. 2023 yılına göre bugün Türkiye’de 922 ilçe var. Atanmış Bakanlardan olan Mustafa Varank bu Bakanlığın Bakanlığını yürütüyor. 922..

Tarih : Okunma : 13 Defa Okundu... Yorum Yap

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

BU BAŞARI SİZİN ESERİNİZ!

Sanayii ve Teknoloji Bakanlığına bağlı adını bende ilk kez duyduğum Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü İlçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması araştırması yapmış.

2022 yılındaki araştırmada ilçeler sosyo ekonomik duruma göre sıralanmış.

2023 yılına göre bugün Türkiye’de 922 ilçe var.

Atanmış Bakanlardan olan Mustafa Varank bu Bakanlığın Bakanlığını yürütüyor.

922 ilçe ve 51 merkez ilçe arasında istatistikler yapılmış.

Sosyo ekonomik gelişmişlik, eğitim, sağlık, sanayi, turizm, ziraat, tarım vs. gibi olumlu çalışmalar arasında adı geçen Genel Müdürlük tarafından istatistikler çalışması yürütülmüş.

Gelişmişlik, kalkınma ve kültürel anlamda İlçeler arasında 1.sırayı İstanbul-Şişli, 2.sırayı Ankara-Çankaya ilçesi alırken İkizdere 631.sırada.

20 yıldır iktidarda olan AKP döneminde bu ilçe hep geride kaldı. Yapılan istatistikte ilçeler 6 kademeye ayrılmış. İkizdere 5.kademede yer alırken Rize’de her şeyde olduğu gibi 12.sırada yani sonuncu.

973 ilçe sıralamasında son sırayı Urfa’nın –Harran ilçesi alırken, Erzincan’ın Kemah ilçesi 718 çok daha mağdur olan Bingöl-Yayladere ilçesi 4. kademeye atlayarak 593.sırada yer almış. Komşu ilçemiz İspir ise 5.kademede 539.sıralamada yer bulmuş.

Rize’deki diğer ilçelerden Pazar 2.kademede 277.sırada.

Reis etkisiyle son yıllarda yıldızı parlayan en yeni ilçelerden Güneysu 4.kademede bulunurken 421. sırada Kalkandere, Çamlıhemşin, Derepazarı, İyidere, Hemşin 4.kademede yer almış. Rize’nin ilçelerinden en geride kalmış İkizdere 5.sırada kalan tek ilçe.

———-

İL BAŞKANI BAK’A MEYDAN OKUDU

Rize’de muhalefete mensup bir partinin İl Başkanı cesaretle eski Bakan ve Rize Milletvekili BAK’a Ç.Rizespor konusunda önemli bir açıklama yaptı.

Memleket Partisi İl Başkanı Muhittin Bayrak yaptığı açıklamada ’’AKP Rize milletvekili Osman Aşkın Bak yüzünden ÇAYKUR Rizespor’ un AKP spor

olduğunu, taraftarların bu durumdan çok büyük rahatsızlık duyduğunu kaydetti. Eski bakan Osman Aşkın Bak’ ın Rizespor’ da başkan atamalarında, teknik direktörlerin getirilip gönderilmesinde ve transferlerde başrol oynadığını belirtti. Bak’ ın geçen yıl yaptığı transferler yüzünden küme düştüğünü, bu sezon başı yapılan transferlerin de Osman Aşkın Bak’ ın referanslarıyla yapıldığını, alınan futbolcuların Rizespor kalitesinde olmadığını iddia etti’’.

Rize İl başkanı Muhittin Bayrak ‘ın iddiaları çok önemli.

Muhalefet tepki gösteriyorsa dikkate alınmalı demek ki bir sıkıntı var.

İlk yorumu siz yazın