BAŞKAN METİN BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELEREK ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

FS1A0299.JPG441 KB FS1 BAŞKAN METİN BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELEREK ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ. BAŞKAN METİN BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELEREK ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize’de görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcilerimiz ile kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek çalışma ve projelerin son durumuyla ilgili genel bir değerlendirmede bulundu. Belediye Başkan Yardımcılarıyla birlikte basın..

BAŞKAN METİN BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELEREK ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ
Tarih : Okunma : 106 Defa Okundu... Yorum Yap

Ek küçük resmi

FS1A0299.JPG441 KB

Ek küçük resmi

FS1

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi
Ek küçük resmi

BAŞKAN METİN BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELEREK ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ.

BAŞKAN METİN BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELEREK ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize’de görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcilerimiz ile kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek çalışma ve projelerin son durumuyla ilgili genel bir değerlendirmede bulundu.

Belediye Başkan Yardımcılarıyla birlikte basın toplantısı düzenleyen Başkan Rahmi Metin, Rize Belediyesinin rutin işlerinin aksatılmadan devam ettiğini konuşmasında belirterek, Temizlik çalışmaları, Kentsel Dönüşüm çalışmaları, Dere Islah Çalışmaları, Doğalgaz ve Rize Belediyesini gelir getirici çalışmalarla ilgili basın mensuplarına bilgi aktardı.

Rize’de özellikle çevre temizliği konusunda belediye olarak kararlı adımlar atmanın gayreti içerisinde olduğuna vurgu yapan Başkan Metin, belediyenin bu gayretli çalışmalarına karşılık olarak vatandaşların da destek vermelerini ve kirletmemelerini, hemen yanı başında çöp kutusu varken sigara izmariti ve benzeri çöpleri yerlere atmamalarını dile getirdi.

Başkan Metin açıklamasının diğer bölümünde şu ifadelere yer verdi;

Her Güzel İşin Bir Zahmeti Vardır…

“Kentsel Dönüşüm çalışmaları konusunda da bir açıklama yapan Başkan Metin, Bu konuda sokakta aslı astarı olmayan kulaktan dolma bilgiler dolaşmaktadır. Kentsel dönüşümde 1. Etap dediğimiz alan belediye bloklarımızın bulunduğu alandır. Meteler kavşağına kadar olan bu alan toplam 23 dönümlük bir alandır. Bu alanda yapılacak olan çalışmada, şuan mevcutta yatay şekilde olan bloklar yeni projede denize dikey 4 tane blok olacak. Bunun içerisinde yayalaştırılmış yeşil oturma alanları da mevcut proje içerisinde yer alacak. Dükkanların bira bir eşleştirilmesi yapılıyor ve maliyeti ortaya çıkarılıyor. Her güzel işin bir zahmeti vardır. Bahsettiğimiz alanı yıkmadan yapılabilir mi maalesef yapılamaz. Orada bulunan insanlarımızı başka bir alana naklederek el birliğiyle bu işin üstesinden geleceğiz.Bu süre içerisinde tabi ki zahmet çekilecek. Bunu yaparken tabi oradaki insanlara alternatif bir yer oluşturmamız lazım. Kısım kısım yapacak olduğumuz çalışmayı koordineli bir şekilde yapacağız. Her kesimle el ele yapacak olduğumuz bu işin mutlak ve mutlak yapılması lazım yoksa ileride neyle karşılaşacağımız belli değil.

Yağlıtaş bölgemizde rezerv alanı düşünülmekte olup, ciddi bir daire inşaatı yapılacak bir alan olarak bilinmektedir. 250 dönümlük alan için acil kamulaştırma kararı çıkartıldı. Şu aşamada kamulaştırma bedelleri olarak mahkeme kararını verdi. Bu rakamlar doğrultusunda yarıya yakınının direk paraları yatırılarak kamulaştırılmış olacak. Şahıslar isterlerse bu paraları alacaklar veya ben yerinde daire sahibi olmak istiyorum diyebilecekler. Biz de TOKİ ile birlikte Rize’de yaşan vatandaşlarımızın lehine bu işi nasıl çevirebiliriz mücadelesindeyiz. Kat yüksekliği ve rakam konusuyla ilgili karşılıklı görüşmelerimiz devam ediyor.

Dere Islah Çalışmalarımız Devam ediyor…

Dere Islah çalışmalarımız kapsamında bugün DSİ yetkililerimizle toplantıda bir araya geldik ve ardından sahada incelemelerde bulunduk. Çalışmaların biraz daha hızlı ilerlemesi konusunda çalışmayı yürüten firmaya baskıda bulunduk. Derelerimizin üzerini açsak bile gideceği yatak dar olduktan sonra bir işe yaramaz. Bu yüzden dere yataklarımızda genişletme çalışmalarını yapıyoruz. Bu çalışma yarın bizim içerisini makinelerle rahat temizleyebilmemiz içinde önem arz etmektedir. Paşakuyu, Dalyan ve Değirmendere de önemli çalışmalar içerisindeyiz. Gözle çok fazla görülmeyen alandan 100 kamyon hafriyat çıkarttık. Bu gibi şeyler önemli olduğu gibi aynı zamanda sabır ve zaman gerektiren işler.Geçmişte yapılan hatalı işlerin bugün telafisi içerisindeyiz.

Doğalgaz Olmayan Yerleri Doğalgaz ile Buluşturuyoruz…

Geldiğimiz günden itibaren şehrimizde Doğalgaz kullanamayan alanlar için girişimlerde bulunarak gayretli bir çalışma içerisine girdik. Özellikle şehrin üst kısımları olarak bilinen Sırahoz, Dağbaşı, Kaplıca, Hızır Hop Camii kısmı, Alipaşa kısmı gibi bölgeleri programa aldırdık inşallah buraları doğalgaz ile buluşturuyoruz.

İkametgahlarımızı Rize Merkezde Tutmaya Özen Göstermeliyiz…

Özellikle son seçimde Muhtarlık oyları için vatandaşlarımızın ikametgahlarını köylere aldırdığı ve merkez nüfusunun azaldığı bilinmektedir. Belediyelerimiz İller Bankasından nüfus oranına göre bütçe alıyor. Vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet alabilmeleri için bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. İkametgahlarını merkeze almaları halinde şehrimize daha güzel hizmetler kazandıracağımızı bilmelerini istiyorum.

Açıklamada bir çok konuya değinen Başkan Metin, bir taraftan bu gibi çalışmaları takip ederken diğer taraftan belediyemize gelir getirici sosyal tesis benzeri ve tasaruf sağlayıcı çalışmaları yaparak gelir seviyemizi yükseltmeye çalışıyoruz” dedi.

İlk yorumu siz yazın