Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu

Bakanlığımızca temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan ağlık “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu S Kuruluşları Programı” yürütülmektedir. Program neticesinde bebeklerimiz hayata daha sağlıklı başlayabilmekte ve ülkemizde doğumların büyük çoğunluğu Bebek Dostu hastanelerde gerçekleşmektedir. Gelinen bu noktayı daha da geliştirmek ve emzirme konusunda farkındalık yaratabilmek için ülkemizde her yıl 1-7 Ekim tarihleri “Emzirme..

Tarih : Okunma : 8 Defa Okundu... Yorum Yap

Bakanlığımızca temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan ağlık “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu S Kuruluşları Programı” yürütülmektedir. Program neticesinde bebeklerimiz hayata daha sağlıklı başlayabilmekte ve ülkemizde doğumların büyük çoğunluğu Bebek Dostu hastanelerde gerçekleşmektedir. Gelinen bu noktayı daha da geliştirmek ve emzirme konusunda farkındalık yaratabilmek için ülkemizde her yıl 1-7 Ekim tarihleri “Emzirme Haftası” olarak kutlanmaktadır.

Bu kapsamda 1-7 Ekim tarihleri arasında Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ÇEKÜS Birimimizce, RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Pazar İlçe Sağlık Müdürlüğü, Derepazarı Toplum Sağlığı Merkezi, Ardeşen İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Merkez Toplum Sağlığı Merkezi tarafından “Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Etkinliği” gerçekleşmiş ve etkinlik kapsamında gün boyunca Anne Sütü ve Emzirmenin önemi vurgulanmıştır. Çalışmalarımız hafta boyunca il düzeyinde devam edecektir.

HABER: NECATİ DİLİ

İlk yorumu siz yazın