10.GENEL KURULDAN YILMAZ KARACA GÜVEN TAZELEYEREK ÇIKTI. RİZELİ ÜÇ GAZETECİ YÖNETİMDE

10.GENEL KURULDAN YILMAZ KARACA GÜVEN TAZELEYEREK ÇIKTI. RİZELİ ÜÇ GAZETECİ YÖNETİMDE GENEL BAŞKAN YILMAZ KARACA’ANADOLU BASININDA SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN BİRLİK BERABERLİKTEN YANAYIZ’ İSMET KÖSOĞLU ALANYA-Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Antalya’nın Alanya ilçesinde gerçekleşen tek liste ile yapılan10. Olağan Genel Kurulu’nda Yılmaz Karaca güven tazeleyerek yeniden TGF Başkanı oldu. Genel kurulda Oy kullanma hakkı olan 183 delegeden 114..

10.GENEL KURULDAN YILMAZ KARACA GÜVEN TAZELEYEREK ÇIKTI. RİZELİ ÜÇ GAZETECİ YÖNETİMDE
Tarih : Okunma : 85 Defa Okundu... Yorum Yap

10.GENEL KURULDAN YILMAZ KARACA GÜVEN TAZELEYEREK ÇIKTI. RİZELİ ÜÇ GAZETECİ YÖNETİMDE

GENEL BAŞKAN YILMAZ KARACA’ANADOLU BASININDA SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN BİRLİK BERABERLİKTEN YANAYIZ’

İSMET KÖSOĞLU

ALANYA-Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Antalya’nın Alanya ilçesinde gerçekleşen tek liste ile yapılan10. Olağan Genel Kurulu’nda Yılmaz Karaca güven tazeleyerek yeniden TGF Başkanı oldu.

Genel kurulda Oy kullanma hakkı olan 183 delegeden 114 delegenin oy kullandığı genel kurulda Yılmaz Karaca ve ekibi tek liste ile 3 yıllığına yeniden seçilerek güven tazeledi. Rizeli 3 gazetecide listede yer aldı. Rizeli delegelerden Faik Bakoğlu Denetim Kuruluna ve İsmet Kösoğlu Onur Kuruluna yeniden seçilirken Kocaeli’nden katılan İkizdereli Gazeteci İbrahim Şahin’de İsmet Kösoğlu ile birlikte ikinci İkizdereli olarak Onur Kurulunda yer aldı.

Türkiye’deki en büyük basın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) Genel Kurulu Antalya Alanya’da22-24 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi. Genel Başkan Yılmaz Karaca’nın tek listeyle katıldığı ve yeniden başkanlığa seçildiği 10. Olağan Genel Kurul’da mesleki sorunlar ele alındı.

Genel Kurulda konuşan Genel Başkan Yılmaz Karaca’’ son dönemde yerel basının bitirilmesinin hedeflendiğini ve yerel gazete sayısının 1850’den 900’lere indiğini belirtti. Yerel gazete çalışanlarının büyük bölümünün asgari ücret bile alamadığı bir ortamın yaratıldığını belirterek bu gidişe dur demek için her türlü mücadeleyi verdiklerini belirtti. Karaca 3 yıllık faaliyet dönemini anlatırken özellikle son bir kaç ay içinde 45 ili gezdiğini ve bu gezilerde gazeteci meslektaşlarıyla görüşerek sorunlarını dinlediğini belirtti. Karaca, sorunların çözümü için her zaman birlik ve beraberlikten yana olduklarını belirtirken” TGF ailesi birilerinin beklentilerinin aksine her geçen gün büyümekte. Güç birliğimiz sürdüğü müddetçe aşamayacağımız hiçbir sorun yok” dedi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Gökhan Durmuş da yaptığı konuşmada gazetecilerin sorunlarının çözümünün örgütlü birliktelikten geçtiğini ve bunun yapılmaması halinde çok daha zor günlerin mesleği beklediğini söyledi.

Genel Kurul’da yapılan tüzük değişikliği oy çokluğuyla kabul edildi. Yapılan seçimlerde Yılmaz Karaca yeniden Genel Başkan seçilirken Yönetim Kurulu- Cafer Esendemir, Bayram Ekici, Semra Şener, Sezai Matur, Cemal İncesoyluer , Rüstem Kaya Tepe, Derya Akbıyık, Levent Altun, İbrahim Akkaya, Necmi

Işıksal, Mehmet Mücahit Ceylan , Süleyman Akbulut, Rasih Reşat , İlker Ülker , Mehmet Aydın ve Ercihan Çakmak’tan oluştu.

Denetim Kurulu-

Faik Bakoğlu, Hikmet Kurada, Hakan Sezerer, Erol Tayhan, Bülent Özyazıcı, Bahar Erdoğan, Ebru Küçükaydın seçildi.

Onur Kurulu-

Ahmet Abdullahoğlu, Okan Çalışkan, Erkin Sarıoğlu, Kemal Soylu, İsmet Kösoğlu, İbrahim Şahin ve Şafak Erel’den oluştu.

Yüksek İstişare Kurulu Üyeliklerinede

Erdoğan Kâhya, Turgay Demirtaş, İsmail Aydın, Kemal Kapaklı, Şahin Özer, Sermet Çuhadar, Arif Aslan, Birkan Demirci, Oğuzhan Bayrak, Avni Gelendost, Ali Cem Çok, Mehmet Murat Uygun, Özgür Özen, Abdülkadir Sabuncuoğlu, Ahmet Oğuz, Kemal Önder Demirkollu, Tarkan Kavas, Mehmet Işık, Orhan Akyüz, Musa Özdemir, Meryem Demir, Sedat Balta seçildi. TGF’de görev dağılımı yapıldı

TGF, 10. Olağan Genel Kurulu’nun ardından görev dağılımı yapıldı

Genel Kurulu’nun ardından Yönetim Kuruluna seçilen isimler arasında görev dağılımını da yapıldı.

Genel Başkan Yılmaz Karaca’nın güven tazelediği genel kurulda Başkan Vekili Cafer Esendemir (Adana) oldu.

14 kişilik yönetim kurulunun 16’ya yükseltildiği genel kurulda 6 isim başkan yardımcılığı görevine getirildi. Yönetim Kuruluna giren isimlerden Cemal İncesoyluer (Tokat), Rüstem Kaya Tepe (Mersin), Levent Altun (Kocaeli), Necmi Işıksal (Tekirdağ), Mehmet Mücahit Ceylan (Diyarbakır) ve Mehmet Aydın (Malatya) Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Bayram Ekici (Nevşehir) Genel Sekreter görevini sürdürürken, Ercihan Çakmak (Kırıkkale) ve Semra Şener (Aydın) Genel Sekreter Yardımcısı oldu. Mali Sekreter görevine Derya Akbıyık (Zonguldak) getirildi.

İlker Ülker (Çanakkale), Sezai Matur (Sakarya), İbrahim Akkaya (Antalya), Süleyman Akbulut (Muğla) ve Reşat Akar (KKTC) Yönetim Kurulu üyesi oldu.

Görev dağılımı sonrası açıklama yapan TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, ’önümüzdeki dönemde Anadolu basınının sorunlarının çözümü için mücadeleye devam edeceğiz. TGF her geçen gün güçlenmeye ve büyümeye devam ediyor. Yeni dönemde daha kararlı ve güçlü bir şekilde medyanın

sorunlarının çözümü için çalışacağız. 10’uncu Olağan Genel kurulumuzun tüm ülkemize ve mesleğimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Alanya ilçesinin Konaklı mevkiindeki Hedef Resort Hotel’de düzenlenen 10.Genel Kurulda Divan Başkanlığı’nı Erdoğan Kâhya yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan TGF’nin Olağan Genel Kurulu’na Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Alaattin Çakır, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, Memleket Partisi Antalya İl Başkanı Hüseyin Baraner misafir olarak katıldı. Genel kurula Antalya’daki Bürokrat ve siyasilerin katılmaması dikkat çekti.

İlk yorumu siz yazın