-MÜSİAD ESKİ BAŞKANINDAN YERLİ OTO FABRİKASI ERZURUM’A YAPILSIN ÇAĞRISI

-MÜSİAD ESKİ BAŞKANINDAN YERLİ OTO FABRİKASI ERZURUM’A YAPILSIN ÇAĞRISI İSMET KÖSOĞLU RİZE-Rize MÜSİAD eski Başkanı Mahmut Dabak bölge için önemli yatırım olacak yerli otomobil fabrikasının Doğu Anadolu’da göçü önleyeceği için Erzurum’da yapılması çağrısında bulundu. Bölge Milletvekillerine mektup yazarak yerli otomobil fabrikasının Erzurum’da yapılmasını isteyen Rize MÜSİAD eski Başkanı Mahmut Dabak’sürekli göç veren Doğu Anadolu’nun serhat..

-MÜSİAD ESKİ BAŞKANINDAN YERLİ OTO FABRİKASI ERZURUM’A YAPILSIN ÇAĞRISI
Tarih : Okunma : 11 Defa Okundu. Yorum Yap

-MÜSİAD ESKİ BAŞKANINDAN YERLİ OTO FABRİKASI ERZURUM’A YAPILSIN ÇAĞRISI

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-Rize MÜSİAD eski Başkanı Mahmut Dabak bölge için önemli yatırım olacak yerli otomobil fabrikasının Doğu Anadolu’da göçü önleyeceği için Erzurum’da yapılması çağrısında bulundu.

Bölge Milletvekillerine mektup yazarak yerli otomobil fabrikasının Erzurum’da yapılmasını isteyen Rize MÜSİAD eski Başkanı Mahmut Dabak’sürekli göç veren Doğu Anadolu’nun serhat şehri Erzurum mümbit arazisi, her tarafa ulaşan karayolu havayolu ve demiryolu ağıyla yerli Otomobil Fabrikasını hak ediyor. Yerli Otomobil fabrikası Erzurum’da yapılırsa iş ve istihdam için önemli bir kapı açılmış olacaktır bunun olması için Milletvekillerimize mektup yazdım diyen Mahmut Dabak Bölge Milletvekillerine yazdığı mektup şöyle.

Sn. Vekilim, Doğunun kalkınması ve hak ettiği değeri bulması açısından kurulacak olan yerli otomobil yeri Erzurum’a yakışır. Erzurum’a ve Bölgeye ne kazandırır diye kısaca aşağıda sıraladım.

1-Doğudan göçü önler,

2-Batının yoğunluğunu hafifletir,

3-Rize-Erzurum-Mardin sevgi yolunun bitmesi ile deniz taşımacılığına en yakın alan olması,

4-Arabayı ihraç edeceğimiz Ortadoğu ve komşu ülkelere yakın bir Pazar kapısı oluşu,

5-Tarihi İpek yoluna hareketlilik kazandırır,

6-Rize’de kurulacak Lojistik Üs anlam kazanacak,

7-Bölgede hayvancılık önemli mesafe alacaktır. Başlıkları daha da arttırabiliriz. Bunu Sn. Cumhurbaşkanına bölgenin Milletvekilleri olarak sizlerin kamuoyu yapmada ve etkisi olmasında desteğinizi bekliyoruz.

İlk yorumu siz yazın