YEREL SANATÇILARIN SAHNE ALDIĞI ŞENLİK YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

ILICAKÖY-TRON ŞENLİĞİ 4.KEZ YAPILDI YEREL SANATÇILARIN SAHNE ALDIĞI ŞENLİK YOĞUN İLGİ GÖRDÜ İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-İkizdere Ilıcaköy-Tron şenliği 4.kez yoğun bir katılımla Tron mesire yerinde yapıldı. Şenliği düzenleyen merkezi İstanbul’da bulunan Ilıcaköy Yardımlaşma Derneği Başkanı Turan Balcı ve Köy Muhtarı Ali Balcı yaptıkları açıklamada’’ Kültür ve Turizm Müdürlüğünden katkı alınmadan Köy Muhtarlığına ve Ilıca Köy Derneğine..

Tarih : Okunma : 19 Defa Okundu... Yorum Yap

ILICAKÖY-TRON ŞENLİĞİ 4.KEZ YAPILDI

YEREL SANATÇILARIN SAHNE ALDIĞI ŞENLİK YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-İkizdere Ilıcaköy-Tron şenliği 4.kez yoğun bir katılımla Tron mesire yerinde yapıldı.

Şenliği düzenleyen merkezi İstanbul’da bulunan Ilıcaköy Yardımlaşma Derneği Başkanı Turan Balcı ve Köy Muhtarı Ali Balcı yaptıkları açıklamada’’ Kültür ve Turizm Müdürlüğünden katkı alınmadan Köy Muhtarlığına ve Ilıca Köy Derneğine destek olmak isteyenlerce finanse edilen geleneksel Turizm ve Kültür etkinliğimizi şenlik olarak 4.kez yoğun bir katılımla tamamladık. Şenliğin amacı yalnız eğlence değildir. Bizim köyde üretimi yapılan yöresel ürünlerin tanıtımını da geliştirmek istiyoruz. Ilıca köyünün özellikle Patatesi ve Bal’ı hem kaliteli hem ünlüdür. Termal su bizim köyde çıkıyor. Ilıca köyümüzün turizm amaçlı ürettiklerini tanıtmalıyız. Bal, patates, karalahana, mısır, fasulye, tereyağı, eski kendir dediğimiz kenevir ürünlerini yeniden hayata sunabilmeliyiz. Faso Şelalesinin Hostaval Şelalesinin tanıtımı ve tesisi yapılmalı’’ dediler.

İkizdere Kaymakamı Mustafa Salih Bayram ve daire amirlerinin katıldığı şenlik ilgi çekti. Yerel sanatçılar atma türkülere sahneye çıktı. Katılacak sanatçılardan Hamza Çepni, Şenol Kuy, Zafer Hamzaoğlu, Muzaffer Hamzaoğlu, Fikret Katar ve Nazır Balcı yoğun ilgi gördü.

İlk yorumu siz yazın