YAŞADIĞIMIZ SAĞLIK SORUNLARI KARŞISINDA YAPMAMIZ GEREKENLER

BAYRAM ALİ KAVALCI [email protected] YAŞADIĞIMIZ SAĞLIK SORUNLARI KARŞISINDA YAPMAMIZ GEREKENLER Yaşamımız boyunca hepimizin hayatında çeşitli yaşlarda sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmaktayız. Bendenizin Konya’da Torku Holdingde görevli büyük oğlum Ali’nin geçen yıl ağı geçen korona virüs tedavisinin ardından yakalandığı LDH disk ameliyatını sürecinde annesi Selam hanımla birlikte, Konya Sağlık İl Müdürlüğü Numune Devlet Hastanesinde yaşadığımız ameliyat..

Tarih : Okunma : 46 Defa Okundu... Yorum Yap

BAYRAM ALİ KAVALCI [email protected]

YAŞADIĞIMIZ SAĞLIK SORUNLARI KARŞISINDA YAPMAMIZ GEREKENLER

Yaşamımız boyunca hepimizin hayatında çeşitli yaşlarda sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmaktayız. Bendenizin Konya’da Torku Holdingde görevli büyük oğlum Ali’nin geçen yıl ağı geçen korona virüs tedavisinin ardından yakalandığı LDH disk ameliyatını sürecinde annesi Selam hanımla birlikte, Konya Sağlık İl Müdürlüğü Numune Devlet Hastanesinde yaşadığımız ameliyat stresi ve heyecanı hepimizin sağlığımıza ne kadar da fazla önem vermemizin gereğini bir kez daha bizlere yaşatmış oldu. Oğlumun bu başarılı ameliyatı gerçekleştiren hastanenin kıymetli Beyin ve Sınır Genel Cerrah Uzmanlarından, Sayın Doktor Adil Akkaya ve ekibine, Konya’da ailece yaşadığımız sağlık sorunlarımızla yakından ilgilenen örnek insan, Konya Numune Devlet Hastanesinin kıymetli Başhekim Yardımcısı Sayın Uzman Dr. Halit Karaca’ya ve Genel Cerrah servisinin kıymetli personeline, Kavalcı ve Karaman aileleri olarak en kalbi sevgilerimizle şükranlarımızı sunuyoruz.

O nedenle; SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN HER GÜN YAPMAMIZ GEREKEN DOĞRU HAREKETLERİ BİLGİNİZE ANKARIYORUM. KALKARKEN: Yavaş hareket etmek ve pencereyi açmak. BANYODA: Ilık duş ve çıkışta soğuk su dökünmek, KAHVALTIDA: Ilık su. Kepekli ekmek, yoğurt, meyve. İŞE GİDERKEN: Yürüyecek mesafeyi uzatmak. İŞ YERİNDE: Aydınlık, güneşli, temiz ve geniş mekân. ÖĞLE YEMEĞİ: Az ekmek, beyaz et, patates, bol salata. ÖĞLEDEN SONRA: Biraz uyumak veya dinlenmek. MASADA: Yaslanıp derin nefes almak, bacakları kıpırdatmak. AKŞAM YEMEĞİ: Sebzeli yemek, beyaz et, salata ve meyve. YATMA: Sessiz ve az karanlık oda. Problemleri düşünmemek. YANLIŞ HAREKET KALKARKEN: Hızlı hareket. Uyanınca yatakta fazla kalmak. BANYODA: Çok kalmak. Saçları ve vücudu kurutmamak. KAHVALTIDA: Çok yağlı yiyecek, sucuk, sosis yemek. İŞE GİDERKEN: Kapının önüne kadar arabayla gitmek. İŞ YERİNDE: Masada uzun oturmak, etrafa bakmamak. ÖĞLE YEMEĞİ: Çok yemek, kolalı içecekler. Ayakta yemek. ÖĞLEDEN SONRA: Tuzlu krakerler, bisküviler, tatlı yemek. MASADA: Saatlerce kambur oturmak. Aynı yere bakmak. AKŞAM YEMEĞİ: Mikrodalgadan ve yatmadan önce yemek. YATMA: Işıklı oda, yüksek yastık. Yüzükoyun ve geç yatmak. Kaynak: Türkiye Gazetesi Sağlık Ansiklopedisi

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş