vatandaşlarımızın alınan kararlara uymaları bu salgın hastalığın yayılmasının önemli ölçüde önüne geçmiştir. 

Değerli Rizeli Hemşerilerim, Rize’de koronavirüsle mücadelede bakanlıklarımızca alınan tedbir ve koruma kararları, sağlık çalışanlarımızın takdire şayan mücadeleleri ve vatandaşlarımızın alınan kararlara uymaları bu salgın hastalığın yayılmasının önemli ölçüde önüne geçmiştir.  Dünyaya ve ülkemize bakıldığında bu salgın hastalığın hızlı yayılmasındaki en önemli sebep şehirler arası seyahatlerden kaynaklanmaktadır. Yaz gelmesi ve özellikle çay sezonunun yaklaşmasıyla, hasat için..

vatandaşlarımızın alınan kararlara uymaları bu salgın hastalığın yayılmasının önemli ölçüde önüne geçmiştir. 
Tarih : Okunma : 26 Defa Okundu... Yorum Yap

Değerli Rizeli Hemşerilerim,

Rize’de koronavirüsle mücadelede bakanlıklarımızca alınan tedbir ve koruma kararları, sağlık çalışanlarımızın takdire şayan mücadeleleri ve vatandaşlarımızın alınan kararlara uymaları bu salgın hastalığın yayılmasının önemli ölçüde önüne geçmiştir. 

Dünyaya ve ülkemize bakıldığında bu salgın hastalığın hızlı yayılmasındaki en önemli sebep şehirler arası seyahatlerden kaynaklanmaktadır. Yaz gelmesi ve özellikle çay sezonunun yaklaşmasıyla, hasat için onbinlerce kişinin kısa süre içerisinde ilimize gelmesi yoğunluğa sebep olacaktır. Bir anda yaşanacak bu yoğunluk, bu hastalıktan korumak ve izole etmek için verilen mücadeleyi çok zorlaştıracak, yeni bir salgın dalgasına sebep olacaktır. Bu konuda, yetkililerimizce alınan şehirler arası seyahatlerin kısıtlanması gibi alınan tedbir ve koruma kararlarına uyulması virüsün yayılmamasında hayati derecede önemlidir. 

Kurallara uyulması bir vatandaşlık, bir insanlık görevidir. Değerli Rizeli hemşerilerimizin bu konuya hassasiyet göstermelerini bekliyoruz. Bu vesileyle, Ramazan-ı Şeriflerinizi tebrik eder, yeniden sağlıklı günlerde buluşmak ümidiyle hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

 
Recep TAYLAN
MÜSİAD Rize Başkanı

İlk yorumu siz yazın