Vali Çeber Atmacalarına Karnelerini Verdi

Vali Çeber Atmacalarına Karnelerini Verdi Rize Valisi Kemal Çeber, Cumhuriyet Ortaokulunda düzenlenen 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı birinci yarıyıl karne dağıtım törenine katılarak, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.   2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ilk döneminin tamamlanmasıyla, ilimiz genelinde 58 bin 326 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve Milli Eğitim Müdür..

Tarih : Okunma : 18 Defa Okundu... Yorum Yap

Vali Çeber Atmacalarına Karnelerini Verdi

Rize Valisi Kemal Çeber, Cumhuriyet Ortaokulunda düzenlenen 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı birinci yarıyıl karne dağıtım törenine katılarak, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

 

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ilk döneminin tamamlanmasıyla, ilimiz genelinde 58 bin 326 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve Milli Eğitim Müdür Engin Emen Cumhuriyet Ortaokulu’nda düzenlenen karne törenine katılarak, öğrencilerin karne heyecanlarına ortak oldu. Düzenlenen törene okul müdürü, öğretmenler ve çok sayıda veli de katıldı.

Vali Çeber, törenin yapılacağı okula gelişinde bahçede öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı.

Vali Çeber ve Başkan Metin sınıflara girerek, öğrencilere karnelerini dağıttı. Öğrencilerle tek tek ilgilenerek sohbet eden Vali Çeber, tatilde ilk yarıyılın yorgunluğunu atlatmak için imkânlar dâhilinde sosyal, kültürel ve sportif aktivitelere katılarak tatili iyi değerlendirmeleri, bunun yanında okulda öğrendiklerini tekrar ederek pekiştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin yaşadıkları heyecana ortak olan Vali Çeber, “Tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de eğitim öğretimin ilk yarıyılını tamamladık. Öğrencilerimizin mutluluğuna eşlik ettik. İlimizde bugün 58 bin 326 öğrenci karne aldı ama açık lise ile birlikte toplam 63 bin öğrencimiz var. İnşallah güzel bir yarıyıl geçirecekler, sorunsuz sıkıntısız bir dönem geçirdik.  İkinci yarıyılı da güzel bir şekilde geçirmeyi ümit ediyoruz. Her türlü tedbir alıyor ve çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Var olan her türlü eksiklikleri gideriyoruz” dedi.

Velilere de seslenen Vali Çeber, “Velilerimizin Milli Eğitim Bakanımız ve bakanlık yetkililerimizin yaptığı açıklamalara birebir uymalarını tavsiye ediyoruz. Bu yıl bakanımızın çok güzel bir uygulaması olarak karne alan her öğrencimize kitap hediye ettik.  Onun dışında velilerimiz, öğrencilerimize karnelerinde görecekleri muhtemel bazı kırık notlar için yüklenmesin. Bunlar telefi edilebilir, sadece gerekli terbileri her birimiz alacağız ve eksiklikleri gidereceğiz” diye konuştu

HABER MERKEZİ

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş