Uzaktan kumanda, dizüstü bilgisayarı ya da telefondaki lekeleri bir silgi ile çıkarın.

BAYRAM ALİ KAVALCI “İnsanlık İçin” HEPİMİZİN İHTİYAÇ DUYACAĞI PRATİK BİLGİLER Uzaktan kumanda, dizüstü bilgisayarı ya da telefondaki lekeleri bir silgi ile çıkarın. Odanızda güzel ve doğal bir koku istiyorsanız elma suyu kullanın. Dişleri parlatmak için, limon kabuğu ince ince kesilip tuzla iyice ezilerek hazırlanan macunla ovulmalı. Porselen eşyaları temizlemenin bir başka yolu da, tüylü kumaş..

Uzaktan kumanda, dizüstü bilgisayarı ya da telefondaki lekeleri bir silgi ile çıkarın.
Tarih : Okunma : 38 Defa Okundu... Yorum Yap

BAYRAM ALİ KAVALCI

“İnsanlık İçin”

HEPİMİZİN İHTİYAÇ DUYACAĞI PRATİK BİLGİLER

Uzaktan kumanda, dizüstü bilgisayarı ya da telefondaki lekeleri bir silgi ile çıkarın.

Odanızda güzel ve doğal bir koku istiyorsanız elma suyu kullanın.

Dişleri parlatmak için, limon kabuğu ince ince kesilip tuzla iyice ezilerek hazırlanan macunla ovulmalı. Porselen eşyaları temizlemenin bir başka yolu da, tüylü kumaş üzerine dökülen tuzla ovmaktır. Bağırsağınız tembelse, her sabah aç karnına akşamdan sıcak suya konan kuru erik ve bir kaşık bal yenir. Kıyafetlerdeki yağları çıkarmak için tebeşir kullanabilirsiniz.

Boya kokusunu çıkarmak için soğan kullanın.

Gümüşlerinizi parlatmak çin muz kabuğu kullanabilirsiniz.

Kapı gıcırtısını ortadan kaldırmak için menteşelerine yağ dökün.

Küvetinizi temizlemek için greyfurt kullanın.

Patates kabuğu bardaklarınızın üzerindeki mineral lekeleri yok eder.

Kaynamış su ve limon rengi bozulmuş beyaz çoraplarınızı tekrar beyaz hale getirir.

Laminat parkelerinizi temizlemek için bebe şampuanı kullanın.

Ayağınızın tabanına yapışan sakızları fındık ezmesi ile kolayca çıkarabilirsiniz

Yumurta dökülmüş yerlerin üzerine tuz dökerseniz leke çok kolayca çıkar. Heyecanlanınca eller terliyorsa, karbonatlı sıcak suya batırılır. Kurulayınca iki damla limon suyu sürülür. Yeni ayakkabılar ayağı sıkıyorsa içi sirkeli bezle silinir. Bu bez ayakkabının burun kısmına sokularak bir gece bekletilir. Dar ayakkabı giymeden önce, içi sıcak tutulur yahut saç kurutma makinesiyle ısıtılır. Küllüklerdeki lekeler, üzerine tuz ekilmiş limonla ovarak temizlenir. Uzun müddet oturulmayan evde, ağır rahatsız edici bir koku olur. Eve gelindiğinde, bu koku ile karşılaşmak istenmiyorsa, yolculuğa çıkmadan önce, her odaya lavanta çiçeği ile dolu torbalar konur. Buzdolabındaki nemi almak için, içine tuz dolu bir kap konur. Çelik tencereler yıkandıktan sonra hemen kurulanmalıdır. Çatlayan eller, yatmadan evvel 10 dakika ılık suda tutulur. Sonra, krem ile ovularak yün eldiven giyilip yatılır. Beyaz çamaşır kaynatılan suya, birkaç yumurta kabuğu atılırsa kar gibi beyaz olmaları sağlanır.

İlk yorumu siz yazın