USTA KALEMLER KÖY OKULLARINDA, HEDEF 10 OKUL 700 ÖĞRENCİ

USTA KALEMLER KÖY OKULLARINDA, HEDEF 10 OKUL 700 ÖĞRENCİ AZALDER DERNEĞİNDEN ANLAMLI PROJE İSMET KÖSOĞLU RİZE-Merkezi Rize’de bulunan AZALDER Derneği tarafından hazırlanarak İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edilen ‘’Usta Kalemler Köy Yollarında’ ’projesi uygulamaya Anbarlık Ortaokulunda başladı. Başkanlığını Hakan Güven’in yaptığı AZALDER’ öncülüğünde “Usta Kalemler Köy Yollarında” adlı İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile..

USTA KALEMLER KÖY OKULLARINDA, HEDEF 10 OKUL 700 ÖĞRENCİ
Tarih : Okunma : 33 Defa Okundu... Yorum Yap

USTA KALEMLER KÖY OKULLARINDA, HEDEF 10 OKUL 700 ÖĞRENCİ

AZALDER DERNEĞİNDEN ANLAMLI PROJE

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-Merkezi Rize’de bulunan AZALDER Derneği tarafından hazırlanarak İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edilen ‘’Usta Kalemler Köy Yollarında’ ’projesi uygulamaya Anbarlık Ortaokulunda başladı.

Başkanlığını Hakan Güven’in yaptığı AZALDER’ öncülüğünde “Usta Kalemler Köy Yollarında” adlı İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa sürdürülen proje Ambarlık ve Karasu Ortaokulunda devam etti. Şair Mustafa Kutlu, şair Kadir Yıldız, Araştırmacı-Yazar Tahir Orhan, Şair ve Yazar Emin Ali Kalcıoğlu hazır bulundu. AZALDER Başkanı Hakan Güven proje hakkında yaptığı açıklamasında’’ İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa başladığımız projemiz devam ediyor. ’’Usta Kalemler Köy Yollarında’’ projemiz ile 10 köy okulunda 700 öğrenciyi hedefleyerek yazarlarımızdan 1.000 imzalı kitap dağıtımı da gerçekleşecek. Şair ve Yazarların hazır bulunduğu öğrenci buluşmasında sohbet, tanışma, tavsiyeler ve teşvik amaçlı hoş sohbetlerin gerçekleşmesinin ardından öğrencilerimize ve öğretmenlerimize tek tek eserlerini imzaladılar. İki grup halinde köy okullarını dolaşan şair ve yazarlardan Yazar Ömer Keskin (Derepazarı Milli Eğitim Müdürü), Yazar Songül Önder, Yazar Fatih Terzioğlu, Şair ve Yazar Mehmet Ali Güneş de öğrencilerle sohbet edip kitaplarını imzaladı. Etkinliğe çocuk yazar Erva Kopuz, şair Şükran Yağcı ve Yazar Habip Baltacı da katılıyor. Projede 10 köy okulu 700 öğrenci hedefi ile başladığımız bu anlamlı projemiz kapsamında 11 şair ve yazarımızla okullarımızda buluşacağız. Yaklaşık 1000 imzalı kitap dağıtımı yapılacak’’ dedi.

İlk programın başladığı Anbarlık Ortaokulunda Tahir Orhan, Habip Baltacı, Emin Ali Kalcıoğlu isimli şair ve yazarlar öğrenciler ile söyleşiler yaparak kitaplarını dağıtt

İlk yorumu siz yazın