Üniversitemiz ile Şiddetle Mücadele Vakfı Arasında Protokol İmzalandı

Üniversitemiz ile Şiddetle Mücadele Vakfı Arasında Protokol İmzalandı Üniversitemiz ile Şiddetle Mücadele Vakfı (HEGEM) arasında 81 ile 150 bin “Şiddetle Sivil Mücadele Danışmanı” yetiştirme projesi kapsamında iş birliği protokolü imzalandı. Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen protokol imza törende, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ile Şiddetle Mücadele Vakfı (HEGEM Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Yahya Mustafa..

Tarih : Okunma : 23 Defa Okundu... Yorum Yap

Üniversitemiz ile Şiddetle Mücadele Vakfı Arasında Protokol İmzalandı

Üniversitemiz ile Şiddetle Mücadele Vakfı (HEGEM) arasında 81 ile 150 bin “Şiddetle Sivil Mücadele Danışmanı” yetiştirme projesi kapsamında iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen protokol imza törende, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ile Şiddetle Mücadele Vakfı (HEGEM Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Yahya Mustafa KESKİN tarafından protokol imzalandı.

İmza töreninde bir konuşma gerçekleştiren Rektörümüz, şiddetin kime ve ne şekilde olursa olsun her türlüsüne karşı olduklarını belirterek, “ Çocuğa, kadına, erkeğe, bitkiye veya hayvana yönelik olsun, şiddetin her türlüsüne karşısındayız. Bu mücadelede hukuk normları ve cezalar çok önemlidir ancak yeterli değildir. Çünkü şiddetle mücadelede sadece polisiye tedbirle ve cezalarla istediğimiz başarıya ulaşmamız mümkün değildir. Bu konuda toplumda bir bilinç oluşturulmalı, sivil bir inisiyatif gerçekleştirilmelidir. Bugün burada Şiddetle Mücadele Vakfı ile imzalamış olduğumuz protokol bu konuları içeriyor. Protokol çerçevesinde 81 ile 150 bin “Şiddetle Sivil Mücadele Danışmanı” yetiştirilecek. Üniversitemizdeki bu konu ile ilgili öğretim elemanları eğitimler verecektir. Toplumumuzun şiddet konusundaki duyarlılığını daha da artırmayı ve bu mücadeleyi toplumun her kesimine yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Ben HEGEM Vakfına şiddetle mücadele konusunda vermiş oldukları çabadan ve böyle önemli bir projede bizlerle iş birliği içerisinde olmalarından dolayı teşekkür ediyor, protokolün hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

HEGEM Vakfı Genel Başkanı Adem SOLAK ise, 81 ilde 150 bin “Şiddetle Sivil Mücadele Danışmanı” yetiştirme projesi kapsamında Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Giresun Üniversitesi ile ortak çalıştıklarını, her türlü şiddete karşı bilimsel, eğitsel, sosyal ve kültürel faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde Üniversitemizin sağlayacağı bilimsel desteğin çok önemli olduğunu ifade ederek iş birliğinin hayırlı olmasını diledi ve Rektörümüze teşekkür etti.

RTEÜ BASIN

İlk yorumu siz yazın