ULAŞTIRMA BAKANI NİYE DEĞİŞT

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle ULAŞTIRMA BAKANI NİYE DEĞİŞTİ Ulaştırma Bakanı yeni sistemde atanmış Bakanlardan biriydi ve görevden alınan ilk Bakan olmasıyla anılacak. Yazılarımda atanmış Bakan diye yazmıştım yine de yazacağım, bazı fanatik AKP li dostlar atanmış bakan denmesini kabul etmese de önümüzdeki gerçek bu. Aynen bugün yapılan gibi Cumhurbaşkanı tek imzayla atamıştı, yine tek imzayla..

ULAŞTIRMA BAKANI NİYE DEĞİŞT
Tarih : Okunma : 140 Defa Okundu... Yorum Yap

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

ULAŞTIRMA BAKANI NİYE DEĞİŞTİ

Ulaştırma Bakanı yeni sistemde atanmış Bakanlardan biriydi ve görevden alınan ilk Bakan olmasıyla anılacak.

Yazılarımda atanmış Bakan diye yazmıştım yine de yazacağım, bazı fanatik AKP li dostlar atanmış bakan denmesini kabul etmese de önümüzdeki gerçek bu.

Aynen bugün yapılan gibi Cumhurbaşkanı tek imzayla atamıştı, yine tek imzayla aldı ve başka birini atadı.

Görevden alınan Cahit Turhan’ı Karayolları Genel Müdürlüğü görevinden beri takip ederdim. İyidere-Erzurum Yolu ve Ovit Tünelinin yapımında bilgisi de emeği var inkâr edemem ama yeterli olmamıştı maalesef.

Başkanlık sistemiyle ilk atanmış Bakan olan Cahit Turhan niye görevden alındı.

Geçen gün yüzü beyaz maskelerle kapalı heyetin huzurunda İstanbul 1. Karayolları Bölge Müdürlüğünde yaptığı Kanal İstanbul için iki köprünün kaldırılması ihalesini ertelemediğinden görevden alındığı konuşuluyor.

Bu biraz uzak ihtimal zira Reisin haberi olmadan o konuda yaprak sallanmaz bunu herkes biliyor.

Başka gerekçe yok mu?

Ovit güzergâhına gereken ilgiyi göstermemesi de etkili olmuştur. Zira Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bizzat hem tünel delme de hem tamamlanıp açılmasında bizzat katıldığı Ovit Tüneline çıkan güzergâhta Turhan’ın Bakanlığı döneminde yaprak sallanmamıştır.

İkizdere-Ovit Tüneli güzergâhında 2 yılı aşkın süredir proje denildi ihale denildi oyalandık ama yapılmadı.

Cumhurbaşkanının bu olaylardan haberi yok muydu?

Defalarca yazılarımda belirttim OVİT, KIRIK, DALLIKAVAK Tünelleri konusunda Rize ve Erzurum insanı Bakan Turhan zamanında sukutu hayale uğradı.

Rize-Erzurum sevgi yolu adam gibi çalışacaksa bu yol tünelleriyle, duble yoluyla bugüne kadar tamamlanması gerekirdi.

Ovit tamamlanmaması Bakanın başını yiyen gerekçelerden birisidir.

Dahası Cahit Turhan atandığında birazda şanssız bir dönemle karşılaştı. Trakya ve Ankara’da meydana gelen çok ölümlü iki TREN kazasına yeterli ilgiyi gösteremedi. Bu ilgisizlikte biriken gerekçeler arasında.

Bir başka gerekçe futbola bakan olarak karışması bardağı taşırmıştı. Cumhurbaşkanı da o açıklaması sonrası kulağını çekmişti zaten. Trabzonspor’un şampiyon olmasını istemesi Trabzonlu Cahit Turhan olarak

çok doğrudur ama Bakan olarak o açıklamayı yapmamalıydı. Buda gerekçenin bir başkası. Turhan Trabzonspor’un Bakanı değildi Devletin Bakanıydı.

Yerine yine bir Trabzonlu yine KTÜ mezunu ve Eylül 2019 ayından beri Bakan Yardımcılığını yapan Adil Karaismailoğlu atandı. Kendisini tanımam ama yapılmayan işleri yapması konusunda yazarak tanışacağız.

Sn. Karaismailoğlu Bakanlığınız hayırlı olsun tebrik ederim, hatırlatmak isterim RİZE-ERZURUM Karayoluna Cumhurbaşkanı bizzat özel ilgi gösterir. 14 bin 340 metrelik Ovit Tünelinin delinmesini metre metre takip etmiştir. Yolun tamamının bitirilmesi için talimatlarınızı bekliyoruz.

Eğer bu yol daha fazla gecikirse, yapılmazsa, sekteye uğrarsa Cumhurbaşkanı Erdoğan’a daha detaylı iletmekten de imtina etmem bilinmesinde fayda var.

İlk yorumu siz yazın