TÜRKİYEDEN ANAYURDA 3 BİN KİŞİYE İFTAR YARDIMI

TÜRKİYEDEN ANAYURDA 3 BİN KİŞİYE İFTAR YARDIMI İSMET KÖSOĞLU TÜRKİSTAN-Türkiye’deki hayırsever işadamlarının yardımlarıyla Güney Türkistan da ki Müslüman Türklere iftar yemeği ve yardımları yapılıyor. Türkiye’deki sağduyu sahibi işadamı ve Ülkücülerin düzenlediği yardım kampanyasıyla toplanan gıda, giyecek malzemesi Türk anayurdu Güney Türkistan’a gönderildi. KUYAŞ Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen iftar yemeklerine günde 3 bin kişiye yemek..

TÜRKİYEDEN ANAYURDA 3 BİN KİŞİYE İFTAR YARDIMI
Tarih : Okunma : 20 Defa Okundu... Yorum Yap

TÜRKİYEDEN ANAYURDA 3 BİN KİŞİYE İFTAR YARDIMI

İSMET KÖSOĞLU

TÜRKİSTAN-Türkiye’deki hayırsever işadamlarının yardımlarıyla Güney Türkistan da ki Müslüman Türklere iftar yemeği ve yardımları yapılıyor.

Türkiye’deki sağduyu sahibi işadamı ve Ülkücülerin düzenlediği yardım kampanyasıyla toplanan gıda, giyecek malzemesi Türk anayurdu Güney Türkistan’a gönderildi. KUYAŞ Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen iftar yemeklerine günde 3 bin kişiye yemek veriliyor. KUYAŞ Türkiye temsilcilerinden Erhan Öztunç Güney Türkistan’daki soydaşlarımız için verilen iftar yemekleri hakkında bir açıklama yaptı. Öztunç açıklamasında’3 bin kardeşimize iftar için sıcak yemek ve ekmek ikram edildi. Biz yokluğunda paylaşan bir fikir zenginliği hareketiyiz. Bu ramazan inşallah bir güzellik içinde kardeşlerimiz mübarek Ramazan ayını idrak edecekler. Katkı sağlayan, destek veren, Hizmetleri ile bu güzelliklere hayat bulduran herkese candan teşekkürler ediyoruz. İnşallah Ramazan boyunca iftar sofralarımız hiç durmayacaktır’ dedi.

KUYAŞ tarafından başlatılan 2021 Ramazan İftar programında Rahmetli olan Türk dünyası büyüklerinin isimleri verildi. Kampanyada merhum Kasım Kozinoğlu, Rahmetullah Mantıki, Murad Argun, Asur Pehlivan, Azadbeg Kerimi, Abdukkerim Mahdum, Alpaslan Türkeş, Rauf Denktaş, Dündar Taşer, Ebulfeyz Elçibey, Bay Mirza Hayıt, Şevket Çakıroğlu adına Turan Çakıroğlu, İsmail ve Sebiha Şeker ailesi adına olmak üzere iftar ikramları gerçekleşti.

İlk yorumu siz yazın