TGF; ARTVİN BELEDİYE BAŞKANI AFGAD’DAN ÖZÜR DİLEMELİDİR

TGF; ARTVİN BELEDİYE BAŞKANI AFGAD’DAN ÖZÜR DİLEMELİDİR BAŞKAN KARACA’’HEDEF GÖSTEREREK TEHDİT ETMEK GAZETECİYİ DEĞİL TEMSİL ETTİĞİ KURUMU KÜÇÜLTÜR’’ İSMET KÖSOĞLU Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca Artvin’de gazetecilere karşı yapılan tehditkâr söylemlere ilişkin bir açıklama yaparak Başkan Elçin’i özür dilemeye davet etti. Geçtiğimiz günlerde Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in “Artvin Kafkasör” ve “Artvin..

Tarih : Okunma : 15 Defa Okundu... Yorum Yap

TGF; ARTVİN BELEDİYE BAŞKANI AFGAD’DAN ÖZÜR DİLEMELİDİR

BAŞKAN KARACA’’HEDEF GÖSTEREREK TEHDİT ETMEK GAZETECİYİ DEĞİL TEMSİL ETTİĞİ KURUMU KÜÇÜLTÜR’’

İSMET KÖSOĞLU

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca Artvin’de gazetecilere karşı yapılan tehditkâr söylemlere ilişkin bir açıklama yaparak Başkan Elçin’i özür dilemeye davet etti.

Geçtiğimiz günlerde Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in “Artvin Kafkasör” ve “Artvin Kafkasör Boğa Güreşleri Festivali” isimlerinin patentinin (AFGAD) Artvin Faal Gazeteciler Derneği tarafından alınmasına tepki göstererek tehdit etmişti.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca “Artvin Faal Gazeteciler Derneği (AFGAD) tarafından “Artvin Kafkasör” ve “Artvin Kafkasör Boğa Güreşleri Festivali” isimlerinin patentinin alınmasının hemen ardından Başkan Elçin’in tehditkâr, hedef gösteren ve kışkırtıcı söylemlerle açıklama yapması gazetecileri değil, kendisini ve temsil ettiği kurumu küçültmüştür.”

“Şehirlerin marka değerlerini taşıyan her faaliyetin ve o yöreye ait özel ürünlerinin patenti sadece belediyeler ve valilikler tarafından alınacak diye bir kanun yoktur. Ticaret Odaları, Ticaret Borsaları, Sivil Toplum Örgütleri, her türlü marka tescil ve patent başvurusunu yaparak o ürün veya faaliyet alanıyla ilgili isim hakkını kendi bünyesinde şehri adına korumaya alabilir. AFGAD tarafından alınan bu markalar, gene bu şehirde kalacaktır ve bu şehre ait olup marka değerini yansıtacaktır.”

“Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i gazetecilere karşı yapmış olduğu tehditkâr ve mesnetsiz açılamalarından dolayı kınıyor, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) üyesi olan Artvin Faal Gazeteciler Derneği (AFGAD) ve üyelerinden özür dilemesini bekliyoruz. Bu konuda gelişebilecek her türlü haksız müdahalelerde, olumsuz olayda ya da hukuki süreçte, derneğimizin yanındayız.” dedi

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş