TDV GÖNÜLLÜLERİ RAMAZAN ÖNCESİ İDLİB’E İYİLİK DAĞITMAYA GİTTİ

TDV GÖNÜLLÜLERİ RAMAZAN ÖNCESİ İDLİB’E İYİLİK DAĞITMAYA GİTTİ Rize İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi, Suriye’nin İdlib bölgesindeki savaş mağduru aileleri ziyaret ederek ramazan öncesi yüzlerce aileye ve kişiye iyilik dağıttı. Haber: Bayram Ali Kavalcı Terörden arındırılan güvenli bölgelerde Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle yürütülen din hizmetleri ve insani yardım faaliyetlerini yakından..

TDV GÖNÜLLÜLERİ RAMAZAN ÖNCESİ İDLİB’E İYİLİK DAĞITMAYA GİTTİ
Tarih : Okunma : 19 Defa Okundu... Yorum Yap

TDV GÖNÜLLÜLERİ RAMAZAN ÖNCESİ İDLİB’E İYİLİK DAĞITMAYA GİTTİ

Rize İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi, Suriye’nin İdlib bölgesindeki savaş mağduru aileleri ziyaret ederek ramazan öncesi yüzlerce aileye ve kişiye iyilik dağıttı.

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Terörden arındırılan güvenli bölgelerde Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle yürütülen din hizmetleri ve insani yardım faaliyetlerini yakından görmek ve yetimlerle buluşmak amacıyla Rize Müftülüğü Din Görevlilerinden oluşan Türkiye Diyanet Vakfı Gönüllüleri, Suriye’nin İdlib şehrine giderek savaş mağduru ailelerle buluştu.

İdlib’de şehit aileleri ve yetim çocuklarla buluşan 9 kişilik TDV gönüllüsü heyet, yetim kamplarını ziyaret ederek zekât, sadaka ve gıda kolisi dağıttı. Yetim çocukları oyuncak, çikolata ve çeşitli hediyelerle sevindiren ekip, iyilik mağazasını gezerek anaokulu, Kur’an kursu ve İmam-Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Yetim kamplarındaki anaokulu öğrencileri, TDV gönüllüsü heyeti sevinç gösterileriyle karşılarken, bir yetim çocuğun okuduğu “Babam nerede, annem nerede, babamı istiyorum, annemi istiyorum, ne olur bize sahip çıkın, ne olur bize anne-baba olun ey Türkiye halkı” şiiri duygu dolu anların yaşanmasına vesile oldu.

Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi tarafından hayırseverlerin destekleriyle bugüne kadar İdlib’de yaptırılan 53 iyilik konutunu yerinde gören gönüllü heyet, bölgede yapımı devam eden okul, cami ve yetim kampı gibi inşaatlar hakkında bölge sorumlularından bilgi aldı.

İdlib dönüşü, heyeti karşılayan Rize İl Müftüsü Naci ÇAKMAKÇI, “Katkı ve desteklerinden dolayı hayırsever vatandaşlarımıza ve tüm personelimize teşekkür ediyor, iyilik tohumu ekmek için savaş mağduru aileleri ziyaret eden ve yardımların dağıtılmasında aktif rol alan TDV gönüllüsü ekibimize şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle Mübarek ramazan ayınızı tebrik ediyorum.” dedi

İlk yorumu siz yazın