TARİHTEN YAPRAKLAR

                TARKAN MAMATİ RİZE BELEDİYE SPOR‘ ALT YAPIDA ANTRENÖR         RİZESPORUN AÇMIŞ OLDUĞU SECMELERİ KAZANARAK RİZESPORUN ALT YAPISINDA ÇALIŞMAYA BAŞLADI   TARKAN MAMATİ  31 MART 1970 RİZE İLİ GUNEYSU DOGUMLUYUM HERKES GİBİ ÇOK KÜCÜK YAŞLARDA KÖYDE SOKAK ARALARINDA DAHA SONRA RİZESPORUN AÇMIŞ OLDUĞU SEÇMELERİ KAZANARAK RİZESPORUN ALTYAPISINDA ÇALIŞMAYA BAŞLADIM…

TARİHTEN YAPRAKLAR
Tarih : Okunma : 13 Defa Okundu... Yorum Yap

 

 

 

 

 

      TARKAN MAMATİ RİZE BELEDİYE SPOR‘ ALT YAPIDA ANTRENÖR      

 

RİZESPORUN AÇMIŞ OLDUĞU SECMELERİ KAZANARAK RİZESPORUN ALT YAPISINDA ÇALIŞMAYA BAŞLADI

 

TARKAN MAMATİ  31 MART 1970 RİZE İLİ GUNEYSU DOGUMLUYUM HERKES GİBİ ÇOK KÜCÜK YAŞLARDA KÖYDE SOKAK ARALARINDA DAHA SONRA RİZESPORUN AÇMIŞ OLDUĞU SEÇMELERİ KAZANARAK RİZESPORUN ALTYAPISINDA ÇALIŞMAYA BAŞLADIM. ZAMAN İÇİNDE RİZESPOR KÜLÜBÜNÜN ÇEŞİTLİ BRANŞLARINDA  YILDIZ  ,  GENÇ, AMATÖR  SPORCU OLARAK  SPOR YAŞAMIMI SÜRDÜRDÜM DAHA SONRA  RİZESPORDAN AYRILARAK RİZE DE FAALİYETTE BULUNAN SPOR KULUBLERİNDEN  BELEDİYE SPOR , AZAKLI SPORDA OYNADIKTAN SONRA  ASKERE GİTTİM ASKERLİK DONUŞU TEKRAR BELEDİYE SPOR KULUBUNDE BİR SEZON DAHA  OYNAYARAK AKTİF FUTBOLCULUK HAYATIMI SONLANDIRDIM.

FUTBOL OYNARKEN AYNI ZAMANDA RIZE VE ÇEVRE İLLERDE  FAALİYETE   BULUNAN  ÖZEL ŞİRKETLERDE  ÇALIŞTIM. BU ZAMAN ZARFINDA SPORDAN   UZAK KALDIYSAK  SONUNDA SPOR AĞIR BASARAK BELEDİYE SPOR KULUBUNDE HOCA OLARAK ÇALIŞMAYA BAŞLADIM. 2008 YILIN DA TUFAD RIZE  ŞUBESİNİN AÇMIŞ OLDUGU C- JIRA AMATÖR ÇALIŞTIRICILIK BELGESİNİ ALDIM.DİYE SÖZLERİNİ SÜRDÜREN TARKAN  MAMATİ:

NİYE BELEDİYESPOR  DİYE BİR SORU SURULURSA BUNA ÖNCELİKLE BELEDİYE SPOR KULUBUNUN ALT YAPIYA  VERMİŞ OLDUĞU ÖNEMDİR DİYEBİLİRİM DAHA SONRA ÇALIŞMA ORTAMI OLARAK  SAYABİRLİRİM. HERNE  KADAR YENİ SAYILSAKTA BELEDİYE SPOR KULUBÜNÜN VE RİZENİN DEGERLİ HOCALARINDAN OLAN İDRİS OCAK TAN ÇALIŞMAK VE DENEYIMLERİNDEN FAYDALANMAK GENÇ BIR HOCA İÇİN BULUNMAZ BIR FIRSAT TIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

ÖNCELİKLE FUTBOL KONUSUNDA  BU CAMİAYA HİZMET ETMİŞ  ESKİ SPORCULARIN  EN KISA ZAMANDA SAHALAR A GERİ DÖNEREK  KULUBLERIN ALT YAPILARIN DA ÇALIŞMARI TURK SPORU VE RİZE AMOTÖR VE GENÇ TAKIMLARIN  OYUNCULARINA FUTBOL DA EDİNDİKLERİ TECRUBELERİNİ GENÇ ARKADAŞLARA AKTARARAK FUTBOLUN GELİŞME SİNE YARDIMCI OLMARI ÖNCELKLİ İŞİMİZ OLMALIDIR.ÇUNKÜ BU ALANDA  ÇALISAN KİŞİLER PARMAKLA SAYILACAK KADAR AZ NE KADAR COK OLURSAK OKADAR BAŞARLI OLURUZ.

BELEDİYESPOR KULUBUNDE SPORTİF ANLAMDA ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ ALT YAPIDIR BUNUN İÇİN DE U 13 -U 14 -U 15 KATOGORİLERİNDE SPORCULARIMIZA DAHA SONRA GİDECEKLERİ ÜST LİGLERDE ONLARA FAYDALI  OLACAK BUTUN ÇALIŞMALARI YAPTIRARAK SPORCULARIN BUTUN EKSİKLİKLERNİ TAMAMLAYARAK ONLARIN HAZIR OLMALARINA ÇALIŞMALIYIZ..

SPOR YAŞAMIMIDA KALECİLİK YAPMIŞ OLDUGUMDAN ANTRONERLİK YAŞAMIMDA  ÖNCELİKLE KALECİ EGİTİMİ KONUSUNA ÖNEMVERİYORUM VE KULUBÜMUZDE Kİ KALECILERIN EGİTİMİNE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUM.KALECİ EGİTİMINDE ÖNEMLİ EKSİKLİK OLARAK HER KALECİNİN DOGAÇLAMA OLARAK KALECILİK YAPTIGINI GÖRÜYORUZ BENCE  ALTYAPI İLE BAŞLAYARAK TEMEL KALECİLİK ÇALIŞMALARINI  SİSTEMLEŞTİREREK HER BRANŞTA VE KULÜBLERDE ORTAK ÇALIŞMA SİSTEMLERİNİ GELİŞTİRMELİYİZ.DEDİ

İlk yorumu siz yazın