Su depolarının temizliği için muhtarlara eğitim veriliyor

Su depolarının temizliği için muhtarlara eğitim veriliyor Rize İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Çevre Sağlığı Birimi çalışmaları kapsamında “Su Aracılığıyla Bulaşan Hastalıklar, Doğru ve Temiz İçme – Kullanma Suyuna Erişim, Su Depolarının Temizleme Aşamaları” gibi konularda ilçelerimizde görev yapmakta olan Kaymakam, Belediye Başkanları ve İlçe yöneticileri eşliğinde muhtarlara eğitimler verilmiştir. Eğitim kapsamında..

Su depolarının temizliği için muhtarlara eğitim veriliyor
Tarih : Okunma : 18 Defa Okundu... Yorum Yap

Su depolarının temizliği için muhtarlara eğitim veriliyor

Rize İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Çevre Sağlığı Birimi çalışmaları kapsamında “Su Aracılığıyla Bulaşan Hastalıklar, Doğru ve Temiz İçme – Kullanma Suyuna Erişim, Su Depolarının Temizleme Aşamaları” gibi konularda ilçelerimizde görev yapmakta olan Kaymakam, Belediye Başkanları ve İlçe yöneticileri eşliğinde muhtarlara eğitimler verilmiştir.

Eğitim kapsamında Güneysu, Çayeli, Pazar, Hemşin, Çamlıhemşin ilçelerinde ki muhtarlara su ile bulaşan veya taşınan hangi hastalıkların var olduğu, bu hastalıklardan korunma adına neler yapılabileceği anlatılmış olup Derepazarı, İyidere, Kalkandere, İkizdere, Ardeşen, fındıklı ilçelerinde eğitimler düzenlenecektir.https://www.haberimrize.com/su-depolarinin-t…egitim-veriliyor/

Bununla birlikte özellikle köylerde bulunan su depolarının mevcut durumları konuşularak depo temizliğinde dikkat edilmesi gereken noktalar detaylarıyla konuşulmuştur. İnsanlara kullanılabilir sağlıklı ve güvenli içme kullanma suyunun ulaştırılmasının ehemmiyeti bir kez daha vurgulanmıştır.

Güvenli Su- Sağlıklı Hayat- Mutlu Bireyler

HABER: NECATİ DİLİ

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş