SEZAİ KARAKOÇ ÖLÜMÜNÜN 2.YILINDA ÇAYELİ’NDE ANILDI

SEZAİ KARAKOÇ ÖLÜMÜNÜN 2.YILINDA ÇAYELİ’NDE ANILDI Haber:Dilek ONAY CAN Şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç, ölümünün 2. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Rize- Çayeli’nde de anıldı. Çayeli Belediyesi tarafından Türk edebiyatının önemli yazarlarından olan şair ve mütefekkir merhum Sezai Karakoc’un vefatının 2. Yılında Çayeli Eğitim Fakültesinde konferans düzenlendi. Moderatörlüğünü Sosyolog Aylin Karahasan’ın yaptığı..

Tarih : Okunma : 15 Defa Okundu... Yorum Yap

SEZAİ KARAKOÇ ÖLÜMÜNÜN 2.YILINDA ÇAYELİ’NDE ANILDI

Haber:Dilek ONAY CAN

Şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç, ölümünün 2. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Rize- Çayeli’nde de anıldı.
Çayeli Belediyesi tarafından Türk edebiyatının önemli yazarlarından olan şair ve mütefekkir merhum Sezai Karakoc’un vefatının 2. Yılında Çayeli Eğitim Fakültesinde konferans düzenlendi.

Moderatörlüğünü Sosyolog Aylin Karahasan’ın yaptığı ve Sezai Karakoçun hayatı,kitapları,şiirlerinin dinleyicilere aktarıldığı konferansa konusmacı olarak Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Bölüm Başkanı Doç. Dr. M. Necip Yılmaz ve Araştırmacı Yazar Hasan Basri Canca katılım sağladı.

Sezai Karakoç kimdir?

Sezai Karakoç ya da kimlikteki adıyla Ahmet Sezai (1933 – 16 Kasım 2021), Cumhuriyet Dönemi’nde şiir, çeviri, hikaye, tiyatro, deneme, düşünce yazısı, inceleme ve röportaj gibi türlerde toplam 50’den fazla kitap yazmış Türk şair, hikaye yazarı, düşünür ve siyasetçidir.

Karakoç, 28 Şubat 2023 tarihinde hayatını kaybetti.

Sezai Karakoç’un 58 adet eseri bulunmaktadır.En ünlü eserleri ise: (Monna Rosa),(Şahdamar-Körfez-Sesler)(Hızırla Kırk Saat) (Taha’nın Kitabı, Gül Muştusu), (Zamana Adanmış Sözler), (Ayinler/Çeşmeler),(Leylâ ile Mecnun), (Ateş Dansı)

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş