Saltuk DENİZ, tarih senin ismini CHP örgütünde altın harflerle yazacak, büyük başkan.

Rakı masalarından parti örgütü yönetimine son verdi. CHP liler cenazelere camilere gitmez algısını yıktı geçti. Örgütü ile birlikte sahil camisini mesken tuttu. Musefi başkanlık masasına sürekli bulundurarak, ben hafız Hasan’ın torunu olduğunu açıklayarak, örgütüne dindar kesimi kucaklayin mesajını verdi. Sürekli caddeleri sokakları mahalleleri köyleri kendisi ve örgütü olarak ziyaretlerde bulundu, CHP liler üsten bakar algısını..

Tarih : Okunma : 13 Defa Okundu... Yorum Yap

Rakı masalarından parti örgütü yönetimine son verdi.
CHP liler cenazelere camilere gitmez algısını yıktı geçti. Örgütü ile birlikte sahil camisini mesken tuttu.
Musefi başkanlık masasına sürekli bulundurarak, ben hafız Hasan’ın torunu olduğunu açıklayarak, örgütüne dindar kesimi kucaklayin mesajını verdi.
Sürekli caddeleri sokakları mahalleleri köyleri kendisi ve örgütü olarak ziyaretlerde bulundu, CHP liler üsten bakar algısını yerle bir etti.
Halka selam verdi, hiç tanımadığı masalara oturup vatandaşla hasbihâl oldu.
Yeri geldi kafes balıkçılığına, yeri geldi taş ocağı eylemlerine ,yeri geldi çay sorununa, Yeri geldi haksızlığa uğrayan gazetecilerin yanında oldu, yeri geldi ilimizdeki haksız zamlara karşı geldi, yürüdü ,konuştu, açıklamalarda bulundu,tehdit edildi, saldırıya uğradı pes etmedi .
Rize’yi TBMM konuşulur bir kent yaptı.
Rize’nin sorunlarını partisinin grup toplantısına taşıdı.
Parti il ve ilçe örgütlerini kavgacılardan, sürekli çatışmadan, kırgınlıklardan arındırdı, partisini, partisinin ismini, sürekli seçimden seçime kullananlara tavir aldı, onlara teslim olmadı, CHP tabelası isimlerden büyük olduğunu belirtti.
Cumhuriyeti kuran partinin Rize’de ilçe ve beldelerde teşkilatı olmamasına neşter vurup, örgütü genişletti büyüttü.
Seçimlerde hedefimiz Rize’de bir belediye kazanmaktır dedi, başardı.
CHP Genel başkanına söz verdi, Rize’den vekil çıkaracağız dedi çıkardı.
Bir sonraki yerel seçimlere giderken, bir belediye başkanlığı cumhuriyet kenti Rize’de, CHP yakışmaz, bu seçimde bir kaç belediye kazanagiz dedi, Rize’nin doğusunu kırmızıya boyattı.
Rize’de siyasi üslup geliştirdi, rakip partilere saygılı üslup kullandı, Bu şehrin evladı Sayın Cumhurbaşkanını hedef alıp hiç bir zaman saygısızlık yapmadı.
Milletvekili adayı oldu, Genel merkezi göstermedi , belkide benim üzüldüğüm kadar üzülmedi, Partisine küsmedi, yılmadı yine partisi için mücadeleye devam etti.
Nüfus ve milletvekili küçük ölçekli Rize’ye, ayrı ayrı iki Genel başkanını getirtip, mitingler yaptırdı.
Son Genel başkanın Çay mitinginde Emniyet bilgilerine göre altı ile sekiz bin insanı, çay hasatı devam ettiği bu günde, toplamasina vesile oldu.
Çayı Türkiye’nin gündemine oturttu.

EVETTTT…..

1980 den beri uyuyan dev CHP yi Rize’de uyandıran Başkan sın Saltuk DENİZ, tarih senin ismini CHP örgütünde altın harflerle yazacak, büyük başkan.

FAKATTTT….

Nasıl ki, üste hepsi doru satırlarından hoşnutluk duyuyorsan, büyük Başkan Saltuk DENİZ, bu eleştirilerimi ‘de lütfen dikkate al.

Milletvekili aday yapılmadığın da, bir hafta üzülen ben, tartışmasız son 44 yılın en başarılı Başkanı olarak görünen Saltuk DENİZ in, anlamsız hatalarını yazmaz isem, en azından CHP’den dolayı kaynatasıyla küs ölen rahmeti rahmana kavuşan babama ihanet etmiş olurum.
Başkan, Sayın vekil ve Fındıklı Belediye Başkanı ile aranızda büyük bir gerilim olduğu belki bir takım parti örgütü tarafından biliniyordur fakat, toplumun büyük bir kısmı tarafından bilinmese de,bu sürdürülebilir değildir. Bir dantel gibi CHP yi bu günlere getiren Saltuk DENİZ bir takım egolara teslim olmamalısın.
Ardeşen ilçe Başkanı ile Sayın ÇERVATOĞLU arasındaki malum olayda, tarafını net anlaştırdın, bunu Ankara’daki büyük kongrede adeta deklare yaptın, yapma başkan yapma ,bu küslüğe taraf olma. Fındıklıyı ve Fındıklı Belediye başkanını dışlayıcı icraatlarda bulunma.Tabiki her tarafıyla zor olan Ardeşen’de ilçe başkanlığı yapan, bunuda Belediye başkanlığını kazandırarak taçlandıran ilçe başkanı nı dışla demiyorum. Anlaşır şekilde taraf olma .Barıştır bir yol bul ama taraf olma .
Ya Başkan, nerde görülmüştür Genel başkanın ziyaret ettiği bir belediyede, bir başka ilçenin ilçe başkanını Genel başkanın yanına oturtmak, ayrıca özenle koltuk bulup oturtturulurken, 44 yıldan sonra Milletvekili seçilmiş Genel başkanın ağabey dediği Rize Milletvekilini ayakta bırakmak ayıptır ayıp.
Bizlerin örf ve adetlerin de büyük varken küçük oturmaz, öyle bir ayıp ettiniz ki örflerimizi ananelerimizde yerle bir ettiniz. Kaldiki ,bu vekile Genel başkanınız ağabey diyerek hitap ediyor, Bu hareketler bu davranışlar vekili küçültmez bilakis dahada büyütür.
Saltuk Başkan, siyasette ihtiras olur olacakta ,küslük olur olacakta, kavgada olur olacakta, Fakat sen Rize siyasetine damga vuran başkansın, toplumda Rize’de en başarılı kim anketi yapılırsa (sen farkinda değilsin biliyorum) ,açık ara önde çıkarsın, lütfen bu kalemin yazdıklarına, şeninde bildiğin gözlemlerime neşter vur. SEVGILERIMLE. Bayram Arif TURAN.

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş