Sağlık personellerine “Sıfır Atık Projesi” eğitimi

Sağlık personellerine “Sıfır Atık Projesi” eğitimi Rize İl Sağlık Müdürlüğünde görev yapan personellere yönelik bilgilendirme ve farkındalık amacıyla “Sıfır Atık Projesi” bilgilendirme eğitimi Gerçekleştirdi. Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde kaynaklarımızı korumak, atıklarımızı kontrol altına almak gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla Sıfır Atık Projesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın..

Sağlık personellerine “Sıfır Atık Projesi” eğitimi
Tarih : Okunma : 20 Defa Okundu... Yorum Yap

Sağlık personellerine “Sıfır Atık Projesi” eğitimi

Rize İl Sağlık Müdürlüğünde görev yapan personellere yönelik bilgilendirme ve farkındalık amacıyla “Sıfır Atık Projesi” bilgilendirme eğitimi Gerçekleştirdi.

Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde kaynaklarımızı korumak, atıklarımızı kontrol altına almak gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla Sıfır Atık Projesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin takdirleri ve himayelerinde başlatılmıştır.

Bu kapsamda Rize İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı Çevre Yönetim Birimi koordinatörlüğünde Sağlık Müdürlüğü Eğitim Salonu’nda 6 seans şeklinde sağlık Müdürlüğünde görev yapan personellere yönelik farkındalık ve bilgilendirme eğitimi verildi.

Eğitimde doğal kaynakların hızla tüketilmesinin önüne geçilmesi, üretilen atıkların çevre ve insan sağlığı için bir tehdit olmaktan çıkarılarak milli ekonomiye kazandırılması, Sıfır Atık Yönetimi sisteminin daha etkin ve verimli olarak yürütülebilmesi için kurumlar ve çalışanlar tarafından yapılması gereken çalışmalar, elektronik atıkların ve bitkisel atık yağlar başta olmak üzere ekonomik değeri olan ambalaj atıklarının geri dönüşümü konusunda katılımcılara önemli bilgiler aktarıldı.

Eğitimlerin müdürlüğümüze bağlı tüm sağlık kurumlarına belirli aralıklarla verileceği ifade edildi.

İlk yorumu siz yazın