Sağlık Müdürlüğünden Organ Bağışının önemi hakkında eğitimler verildi

Sağlık Müdürlüğünden Organ Bağışının önemi hakkında eğitimler verildi Rize İl Sağlık Müdürlüğü kapsamında Ceza İnfaz Kurumu çalışanlarına ve mahkûmlara “Organ Bağışı ve Önemi” hakkında eğitim verildi. Bilindiği Üzere Organ Bağışının anlaşılması ve nakil sayılarının arttırılması Bakanlığımızın öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Bakanlığımızın izinden giden Müdürlüğümüz bu kapsamda çalışmalar yapmakta olup, Rize L Tipi Kapalı Ceza..

Sağlık Müdürlüğünden Organ Bağışının önemi hakkında eğitimler verildi
Tarih : Okunma : 6 Defa Okundu... Yorum Yap

Sağlık Müdürlüğünden Organ Bağışının önemi hakkında eğitimler verildi

Rize İl Sağlık Müdürlüğü kapsamında Ceza İnfaz Kurumu çalışanlarına ve mahkûmlara “Organ Bağışı ve Önemi” hakkında eğitim verildi.

Bilindiği Üzere Organ Bağışının anlaşılması ve nakil sayılarının arttırılması Bakanlığımızın öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Bakanlığımızın izinden giden Müdürlüğümüz bu kapsamda çalışmalar yapmakta olup, Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu kapalı spor salonunda, sabah ve öğleden sonra 2 oturum olmak üzere kurumun çalışanları ve mahkûmların katıldığı, yaklaşık 500 kişiye, Rize Devlet Hastanesi Organ Bağış Biriminde çalışan Hemşire Oğuz POLAT tarafından Organ Bağışı ve önemi hakkında eğitim verildi.

Eğitimde kimlerin organ bağışı yapabileceği, organ naklinin ne olduğu, kimden organ nakli yapılabileceği, aileden izin alınması, ülkemizde hangi organların ve dokuların nakli yapılabildiği, nereye nasıl organ bağışı yapılabileceği, dinimizin organ bağışına bakışı gibi başlıklara değinilerek, organ bağışının önemi vurgulanmıştır.

İlk yorumu siz yazın