RİZEYE GELEN MİSAFİRÖĞRENCİLERE TÜRK KÜLTÜRÜ TANITILDI

  ERK KÜLTÜRÜ TANITILRASMUS KAPSAMINDA ÇÖZÜM KOLEJİ MİSAFİRİ 4 ÜLKE ÖĞRENCİSİ PEŞTAMAL TAKTI, YAYIK VURDU İSMET KÖSOĞLU RİZE- ERASMUS projesiyle Türkiye’ye gelerek Rize Çözüm Kolejinin misafiri olan 4 ülke öğrencisi Rize’de peştamal taktı, yayık vurdu. Öğrencilere Türk Kültürünü tanıttıkları söyleyen Çözüm Koleji Genel Müdürü Mahmut Dabak’’Erasmus projesinde ev sahipliğini üstlendik. Yunanistan, İspanya, Romanya, Litvanya’dan gelen..

Tarih : Okunma : 10 Defa Okundu... Yorum Yap

 

ERK KÜLTÜRÜ TANITILRASMUS KAPSAMINDA ÇÖZÜM KOLEJİ MİSAFİRİ 4 ÜLKE ÖĞRENCİSİ PEŞTAMAL TAKTI, YAYIK VURDU

İSMET KÖSOĞLU

RİZE- ERASMUS projesiyle Türkiye’ye gelerek Rize Çözüm Kolejinin misafiri olan 4 ülke öğrencisi Rize’de peştamal taktı, yayık vurdu.

Öğrencilere Türk Kültürünü tanıttıkları söyleyen Çözüm Koleji Genel Müdürü Mahmut Dabak’’Erasmus projesinde ev sahipliğini üstlendik. Yunanistan, İspanya, Romanya, Litvanya’dan gelen öğrenciler kültürümüzü yaşadı. Geleneklerimizi gösterdik ve adapte olmaya çalıştılar. Yöreye has peştamal takarak tereyağı çıkarmak için Yayık vurmayı gördüler ve yayık salladılar. Kültürel entegrasyonu sağlamak amacı ile İngilizce öğretmenlerimizin koordinesinde öğrenciler arası tanışma etkinlikleri düzenlendi ve çok ilgi çekti. Rizespor’la, Çay ile tanıştılar, Horon oynadılar. Umarım zevkli ve unutmayacakları bir ev sahipliği yaptık’’ dedi.

İlk yorumu siz yazın