Rize’nin en büyük İlçesi Ardeşen’in En İşlek Caddelerde Bulunan Eski Yapıların Ön Yüzü Değişiyor.

YENİ PROJEYLE ARDEŞEN’İN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK Rize’nin en büyük İlçesi Ardeşen’in En İşlek Caddelerde Bulunan Eski Yapıların Ön Yüzü Değişiyor. Ardeşen Belediye Başkanı Kahya Gelecek seçimler için değil Gelecek nesiller için bu proje hayata geçmeli diyerek, Cumhuriyet, Hürriyet ve Kordon Caddesi etrafında bulunan yıkık ve harabe görünümdeki olan tüm binalarla ilgili hazırladığı projeyi Çevre ve Şehircilik..

Rize’nin en büyük İlçesi Ardeşen’in En İşlek Caddelerde Bulunan Eski Yapıların Ön Yüzü Değişiyor.
Tarih : Okunma : 63 Defa Okundu... Yorum Yap

YENİ PROJEYLE ARDEŞEN’İN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Rize’nin en büyük İlçesi Ardeşen’in En İşlek Caddelerde Bulunan Eski Yapıların Ön Yüzü Değişiyor.

Ardeşen Belediye Başkanı Kahya Gelecek seçimler için değil Gelecek nesiller için bu proje hayata geçmeli diyerek, Cumhuriyet, Hürriyet ve Kordon Caddesi etrafında bulunan yıkık ve harabe görünümdeki olan tüm binalarla ilgili hazırladığı projeyi Çevre ve Şehircilik Bakanlı Murat Kurum’a sunarak onay aldı.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Çevre ve Şehircilik Bakanlı Murat Kurum’un Rize ziyaretinde Ardeşen için düşünülen Çevre Dostu Sokak Projesini sunan Belediye Başkanı Avni Kahya Cumhuriyet, Hürriyet ve Kordon Caddesi etrafında bulunan binaların diş cephe giydirilmesi için Bakan Kurum’da söz aldı.

Yıllardır Ardeşen için kanayan bir yara şeklinde olan binaların dış cepheleri onaydan geçen bu proje sayesinde yeni bir görünüme bürünecek. Başkan Kahya seçim vaatleri içinde de olan Çevre Dostu Sokak Projesi için önemli bir adımın atıldığının da altını çizerken projenin tamamlanmasıyla birlikte İlçenin çehresinin değişeceğinin altını çizdi.

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan proje ile ilgili şunları kaydetti; “Gelecek seçimler için değil Gelecek nesiller için” Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza sunduğumuz Çevre Dostu Sokak Projemiz onaylandı. Cumhuriyet, Hürriyet ve Kordon Caddesi etrafında bulunan binalarımızın diş cephe giydirilmesi yapılacak. Şimdiden ilçemize hayırlı olsun. ”dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un, Ardeşen Belediyesini ziyaretine, Eski Gençlik ve Spor Bakanı ve Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Alim ve diğer davetliler eşlik etti.

İlk yorumu siz yazın