RİZEDEN KOSOVAYA’’BİR TUĞLADA BENİM OLSUN’’

RİZEDEN KOSOVAYA’’BİR TUĞLADA BENİM OLSUN’’ KOSOVA CAMİİ VE KÜLLİYESİ İÇİN RİZEDN 500 BİN LİRA YARDIM İSMET KÖSOĞLU RİZE-Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından, Kosova İslam Birliği iş birliğinde Kosova’nın başkenti Priştine’de cami ve külliye inşaatına başlandı. Kosova Priştine Camii ve Külliyesi’nin kaba inşaat çalışmaları sürerken Rize Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi..

Tarih : Okunma : 22 Defa Okundu... Yorum Yap

RİZEDEN KOSOVAYA’’BİR TUĞLADA BENİM OLSUN’’

KOSOVA CAMİİ VE KÜLLİYESİ İÇİN RİZEDN 500 BİN LİRA YARDIM

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından, Kosova İslam Birliği iş birliğinde Kosova’nın başkenti Priştine’de cami ve külliye inşaatına başlandı.

Kosova Priştine Camii ve Külliyesi’nin kaba inşaat çalışmaları sürerken Rize Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi tarafından cami inşaatına destek amacıyla il genelinde yardım kampanyası düzenlendi.

Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı yaptığı açıklamada “ Dünya Müslümanlarının birlik ve beraberlik içerisinde yaşaması hayallerimizden biridir. Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımızın gayretleriyle ülkemizin her köşesine ve yeryüzünün her kıtasına ezan sesini ulaştırmak için yükselen camiler aziz milletimizin yaptığı bağışlarla meydana geliyor. Balkanlarda yüzyıllarca sürmüş olan bir birlikteliğimiz var. Bu birlikteliğin sembolü olacak Kosova Priştine Camii ve Külliyesi’ne destek amacıyla Rize olarak 30 Aralık’a kadar sürecek bir yardım kampanyası başlattık. Kampanyaya vatandaşlarımızdan, Kur’an kurslarımızdan, okullarımızdan ve toplumumuzun tüm kesimlerinden destekler geliyor. Hayır, yarışlarında her zaman öncü olan Rize halkı iyilik hizmetlerine her zaman yürekten destek veriyor, ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın başlatmış olduğu ‘Bir Tuğla da Benim Olsun’ yardım kampanyasına destek amacıyla Rize olarak bugüne kadar hayırseverlerimizin bağışlarıyla 500 bin lira katkıda bulunduk. Cami ve külliye inşaatı tamamlandığında insanların hafızalarını her daim tazeleyecek bir kardeşlik eseri olarak tarihe geçecek. Başlattığımız yardım kampanyasına destekte bulunan başta Rize Valimiz Sayın Kemal Çeber’e, TDV İl ve İlçe Şubelerimize, hayırsever vatandaşlarımıza, harçlıklarından arttırarak destekte bulunan öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Müftü Çakmakçı, yardım kampanyasına destek için Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezine bağışta bulunulabileceği gibi Rize İl ve İlçe Şubeleri vasıtası ve SMS yoluyla CAMİ yazıp 5601’e kısa mesaj göndermek suretiyle 25 TL tutarında bağış yapılabileceğini ifade ederek, devam eden yardım kampanyasına hayırseverleri destek vermeye davet etti.

İlk yorumu siz yazın