Rize’den Hakkari’ye Ziyaret

HAKKÂRİ-Karadeniz’den Güneydoğu gezisine gidenler Rizeliler Hakkâri Valisi İdris Akbıyık tarafından en güzel şekilde ağırlandı.      Rize’den Güneydoğu Anadolu bölgesini kapsayan geziye çıkan Bahtiyar Kavalcı, İrfan Kavalcı ve arkadaşları bölgedeki son uğrak yerleri Hakkâri oldu. Bütün Türkiye’nin cennet köşesi olduğunu söyleyen Bahtiyar Kavalcı gezimizde bütün güzelliklerden memnun olduk. Yıllarca asayiş bakımından mağdur olan bölgemizde insanlık var..

Tarih : Okunma : 66 Defa Okundu... Yorum Yap

HAKKÂRİ-Karadeniz’den Güneydoğu gezisine gidenler Rizeliler Hakkâri Valisi İdris Akbıyık tarafından en güzel şekilde ağırlandı.

     Rize’den Güneydoğu Anadolu bölgesini kapsayan geziye çıkan Bahtiyar Kavalcı, İrfan Kavalcı ve arkadaşları bölgedeki son uğrak yerleri Hakkâri oldu. Bütün Türkiye’nin cennet köşesi olduğunu söyleyen Bahtiyar Kavalcı gezimizde bütün güzelliklerden memnun olduk. Yıllarca asayiş bakımından mağdur olan bölgemizde insanlık var hayat var. Hakkâri’ye gidince Valimiz İdris Akbıyık ve Vali Yardımcımız Rizeli Tevfik Kumbasar’ın misafiri olduk. Sayın Valimiz ve Emniyet Müdürü Atanur Aydın ile Vali Yardımcımız hemşerimiz Tevfik Kumbasar beylerin misafirliğinden çok mutlu ayrıldık. Valimiz İdris Akbıyık yıllar önce Rize’mizin İkizdere İlçesinde kaymakamlık yapmış, İkizdere’de Rize’de halen birçok dostunun olduğunu ve unutmadığını söylemesi bizleri memnun etti ’dedi.

    Hakkâri Valisi İdris Akbıyık yemekte misafir ettikleri Rize’den gelen konukları için ‘Hakkâri huzura kavuşan bir yer. Anadolu’nun her yeri olduğu gibi Hakkâri’de güzel bir yer. Rize kadar yeşil değilse de doğal güzellikleri bilhassa kışın çok farklı. Kış sporları için sporseverleri olduğu gibi Rizelileri de bekleriz. Rize’ye yabancı değilim. 97-99 yıllarında İkizdere Kaymakamlığı yaparken halen görüştüğüm unutmadığım dostlarım var. Rizelilerin ülkemiz için yerleri zaten çok farklıdır, bizi ziyaret edenleri en güzel şekilde misafirperverliğimizi göstererek ağırlamaktan da memnunluk duyarız ’dedi.

      Rizeli misafirler için verilen yemekte Emniyet Müdürü Atanur Aydın ve Vali Yardımcısı Rizeli Tevfik Kumbasar’da bulunarak eşlik ettiler.

İlk yorumu siz yazın