Rize’de Mevlit Kandili dualarla idrak edildi

Rize’de Mevlit Kandili dualarla idrak edildi Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed’in dünyaya teşrifinin yıl dönümü olan Mevlit Kandili, tüm Türkiye’de olduğu gibi Rize’de de dualarla idrak edildi. Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU Rize’nin Pazar İlçesinde İlçe Müftülüğü tarafından Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed’in (SAV) dünyaya teşrifinin yıl dönümü olan Mevlit Kandili dolayısıyla dün akşam akşam namazının ardından Pazar Merkez..

Tarih : Okunma : 11 Defa Okundu... Yorum Yap

Rize’de Mevlit Kandili dualarla idrak edildi

Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed’in dünyaya teşrifinin yıl dönümü olan Mevlit Kandili, tüm Türkiye’de olduğu gibi Rize’de de dualarla idrak edildi.

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Rize’nin Pazar İlçesinde İlçe Müftülüğü tarafından Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed’in (SAV) dünyaya teşrifinin yıl dönümü olan Mevlit Kandili dolayısıyla dün akşam akşam namazının ardından Pazar Merkez Hatuniye Camii’nde program düzenlendi.

Mevlid programında Camii görevlileri Halil İbrahim Karaosman, İhsan Koç ve Kadir Küçük tarafından Kur’an-ı Kerim, Mevlid-i şerif ve ilahiler okundu. Mevlid Kandili programı İlçe Vaizi İskender Karayiğit’in sohbeti ile devam etti. Program Karayiğit’in dua etmesinin ardından kılınan yatsı namazıyla program sona erdi.

Kandil Programına katılım sağlayanlara camii çıkışında çeşitli ikramlar yapıldı.

İlk yorumu siz yazın