Rize’de mahallenin yarısında aydınlatma yok

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle Rize’de mahallenin yarısında aydınlatma yok Rize’nin garip ilçelerinden birisidir İkizdere. Bütün iktidarlara bilhassa 20 yılı aşkın dönemde AKP ye en çok Oy bu ilçeden çıkar. Oy çıkar hizmet gelir mi bu tartışılır bir konu. İlçenin merkez mahallesidir Yeşilyurt Mahallesi. Bu mahallenin Muhtarı var başvuru yapmış cevap alamıyor, vatandaş söylüyor kaale alan..

Rize’de mahallenin yarısında aydınlatma yok
Tarih : Okunma : 20 Defa Okundu... Yorum Yap

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

Rize’de mahallenin yarısında aydınlatma yok

Rize’nin garip ilçelerinden birisidir İkizdere.

Bütün iktidarlara bilhassa 20 yılı aşkın dönemde AKP ye en çok Oy bu ilçeden çıkar. Oy çıkar hizmet gelir mi bu tartışılır bir konu.

İlçenin merkez mahallesidir Yeşilyurt Mahallesi.

Bu mahallenin Muhtarı var başvuru yapmış cevap alamıyor, vatandaş söylüyor kaale alan yok.

Mahalle arazi yapısı gereği coğrafi olarak dağınık bir yerleşim yeri.

Yeşilyurt Mahallesinin yukarı mahalle denilen kısmında sokak aydınlatmaları epeyce bir zamandır yanmıyor.1 ay değil 3 ay değil birkaç senedir burada sokak lambası yok ki yansın.

Karşıki mahalle cıvıl cıvıl yol boyunca aydınlatma var buna rağmen Yeşilyurt Mahallesinin ne suçu var ki sokak lambası yanmaz.

Konuyla kim ilgilenecek,

Çoruh Edaş gereken ilgiyi gösterir mi bilmem ama aybaşı evlerde harcanan elektrik için anında fatura edersiniz de sokak aydınlatmasına niye yatırım yapmazsınız. Beş on lamba takmak çok mu masraflı.

Vatandaş önümüzde seçim var bekleriz elbette, ama acısı sandıkta AKP den çıkar diyor şimdiden.

——-

Yol ve Tünel ihalesi ne oldu

İkizdere tünelinden bahsedeceğim.

1 yıl aşkın süredir tünel çalışması durmuştu. Yüklenici firma işi bırakmış şantiyeyi kaldırıp gitmiş. Bu süreçte yarısı delinen tünelde in cin top oynuyor deyimi tam yerindeydi.

Bir süre önce Rize Milletvekilimiz Muhammet Avcı’’ ihalenin yapıldığını kısa bir süre sonra çalışmaya başlanılacağını ‘’bizzat bana söylemişti ama bugüne kadar hiçbir hareket olmadı.

Yeniden ihalesi yapılan ilk etap 3340 metre uzunluğundaki İkizdere Tünelinin yaklaşık yarısı delinmişti. İlçe çıkışı devamı olan ikinci etap Tünelin uzunluğu 1160 metre olacak ama ne zaman gerçekleşecek bu gidişle de mümkün gözükmüyor.

İkizdere-Ovit arası proje, ihale niye hiç gündeme gelmiyor.

Malum komşunun bürokratları ve atanmış bakanı Bu yolun en büyük engelidir biliyorum ama Reisten de mi hiç çekinmiyorlar.

Atanmış Ulaştırma Bakanı İkizdere-Ovit arasının ihalesi ne zaman olacak, çalışmaya ne zaman başlayacaksınız. Milletin sabrı taştı. Sizin OY kaygınız ve beklentiniz yok biliyorum ama sandıkta kaybeden sana emir vermeyen AKP olacaktır.

——-

Araştırma Hastanesi Acil’i

Bir Muhtar arkadaş İkizdere’den Araştırma Hastanesinin Aciline hasta götürmüş gördüğü manzaranın hoş olmadığından bahsetti.

Muhtar çektiği fotoğrafta yerlerde kan lekeleri ve gezilen yerin tabanının soyulmuş olduğu için çirkin bir görüntü verdiğini söyledi.

Hastanelerimiz en temiz ve hijyen olması gereken yerler, acil kısmında gelen hastanın vaziyeti dolayısıyla kan izleri olabilir ama kısa sürede de temizlenmesi gerekir.

Hasta ve hasta sahibinin sağlıklı olması için hastanelerimizde temizlik ön planda olmalı.

——

RİDEVA’dan Fetih hazırlığı

RİDEVA Genel Başkanlığı tarafından Rize’nin fethi dolayısıyla galiba ilk kez olarak bir program hazırlandı.

28 ağustos günü Rize’de yapılacak program yoğun katılım için RİDEVA Başkan ve komitesi üyeleri yoğun bir çalışma içinde.

Kutluyorum tebrik ederim.

İlk yorumu siz yazın