Rize’de Acil Sağlık Hizmetleri Haftası Farkındalık Etkinliği

Rize’de, 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası ve 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin kuruluşunun 25.yılı dolayısıyla yapılan farkındalık etkinlikleri kapsamında ilimiz Vakıflar İlkokulunda “AcilSağlık25Yaşında” ve “Yaşama Yol Ver!” konularında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri Vakıflar İlkokulunda yapılan ödül töreni ile takdim edildi. Yapılan ödül töreni Sağlık Hizmetleri Başkanı Opr.Dr.Talip Başak, Vakıflar İlkokul Müdürü Ömer..

Rize’de Acil Sağlık Hizmetleri Haftası Farkındalık Etkinliği
Tarih : Okunma : 64 Defa Okundu... Yorum Yap

Rize’de, 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası ve 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin kuruluşunun 25.yılı dolayısıyla yapılan farkındalık etkinlikleri kapsamında ilimiz Vakıflar İlkokulunda “AcilSağlık25Yaşında” ve “Yaşama Yol Ver!” konularında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri Vakıflar İlkokulunda yapılan ödül töreni ile takdim edildi.

Yapılan ödül töreni Sağlık Hizmetleri Başkanı Opr.Dr.Talip Başak, Vakıflar İlkokul Müdürü Ömer Faruk Külünk, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Yıldız Mete, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birim Sorulusu Serkan Gürel, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Ali Karabudak ve Acil Sağlık Hizmetlerinde çalışan personellerin katılımları ile gerçekleştirildi.

Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Opr.Dr. Talip Başak, ödül töreninde yaptığı açıklamada, “Bu hafta vesilesi ile halkımıza daha kaliteli, zamanında ve hızlı bir şekilde acil sağlık hizmetlerini sunabilmek için 112’yi gereksiz yere meşgul etmemeleri ve ambulanslarımıza yani hayata yol vermeleri konularında vatandaşlarımızın, sürücülerimizin dikkatini çekmek isterim.” dedi.

Ayrıca, 112 çağrı sisteminin daha doğru kullanılacağına ve gereksiz çağrıların azalacağını ifade eden Başak, “İlköğretim öğrencilerine verilecek mesajların hayat boyu yol göstereceğini ve bu yaşta alınan mesajların da mutlaka karşılık bulacağını düşünüyorum.” dedi.

İlk yorumu siz yazın