RİZE’DE, 1945 YILINDAN BERİ DEVAM EDEN MANEVİ İKLİM

RİZE’DE, 1945 YILINDAN BERİ DEVAM EDEN MANEVİ İKLİM Haber:Osman Köseoğlu  Rize merkeze bağlı Kendirli beldesinde ,1945 yılından beri devam eden manevi gelenek, aradan geçen yaklaşık 1 asıra rağmen devam ediyor. Medreseler Diyarı bilinen kendini beldesinde 1945 yılından beri başlayan manevi tenefüs,her Ramazan‘da olduğu gibi aralıksız devam ediyor..  Kendirli Merkez Camii imamı Tahir Erenoğlu yaptığı açıklamada; Tahmini; 1945 yılından beri,..

Tarih : Okunma : 36 Defa Okundu... Yorum Yap

RİZE’DE, 1945 YILINDAN BERİ DEVAM EDEN MANEVİ İKLİM

Haber:Osman Köseoğlu

Rize merkeze bağlı Kendirli beldesinde ,1945 yılından beri devam eden manevi gelenek, aradan geçen yaklaşık 1 asıra rağmen devam ediyor.
Medreseler Diyarı bilinen kendini beldesinde 1945 yılından beri başlayan manevi tenefüs,her Ramazan‘da olduğu gibi aralıksız devam ediyor..

Kendirli Merkez Camii imamı Tahir Erenoğlu yaptığı açıklamada; Tahmini; 1945 yılından beri, medreseler diyarı  bilenen Kendirli’de,manevi bir gelenek başlamıştı..
Bu caminin yerinde olan eski camide başlayan gelenek ,her Ramazan’da, Sabah öğle ve ikindi ‘de olmak üzere ,mukabele okuyan hafızlar yıllardır bu geleneği devam ettirdi..

Yine bugün ise yaklaşık 85 tane hafızımızla birlikte ,Ramazan’ın birinden itibaren ,sabah öğle ikindi olmak üzere, günde 3 kez mukabele okuyarak bu manevi havayı teneffüs ediyoruz.
Okunan kur’an-ı Kerim ve yaptığımız dualarla,Kendiri’de İlim ve İrfan’a yardım eden yıllarını bu işe harcayan büyüklerimizi, hocalarımızı rahmetle yad ediyoruz, onların ruhuna hatim ederek dualarımızı ediyoruz..

Bir haftadan beri bu güzel havayı teneffüs ediyoruz ..
Her Ramazan’da olduğu gibi, Kadir Gecesi yine kendirli merkez camiimizde ,sakal-i Şerif ziyareti yapılacak..

Şimdiden Kendirli’de ki bütün komşularımızın, inanan Müslümanların Ramazanını tebrik ediyorum diyerek sözlerini tamamladı..

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş