RİZE BELEDİYESİ’NDEN ÇAĞRI “İkametini Rize’ye Taşı”

Rize Belediyesi, yılsonunun yaklaşmasıyla birlikte ikametgâh adresi konusunda vatandaşları duyarlı davranmaya davet etti. Rize Belediyesinden yapılan açıklamada ‘mücavir alanları içerisinde ikamet eden veya yılın büyük bir bölümünde il merkezinde ikamet eden vatandaşlarımızın 31.12.2020 gününe kadar ikametgâhlarını yaşadıkları yer olan Rize’ye alınması gerektiği vurgulandı. Vatandaşlarımızın Eğitim Kurumları ve Aile Sağlığı Kurumlarından mahalle bazlı faydalanmaları için hangi..

RİZE BELEDİYESİ’NDEN ÇAĞRI  “İkametini Rize’ye Taşı”
Tarih : Okunma : 15 Defa Okundu... Yorum Yap

Rize Belediyesi, yılsonunun yaklaşmasıyla birlikte ikametgâh adresi konusunda vatandaşları duyarlı davranmaya davet etti. Rize Belediyesinden yapılan açıklamada ‘mücavir alanları içerisinde ikamet eden veya yılın büyük bir bölümünde il merkezinde ikamet eden vatandaşlarımızın 31.12.2020 gününe kadar ikametgâhlarını yaşadıkları yer olan Rize’ye alınması gerektiği vurgulandı.

Vatandaşlarımızın Eğitim Kurumları ve Aile Sağlığı Kurumlarından mahalle bazlı faydalanmaları için hangi mahallede yaşıyorsa nüfusunu oraya aldırmaları gereklidir. Ayrıca Rize Belediyesi olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ikametgâhınızı yaşadığınız yere aldırma konusunda bizlere yardımcı olmanızı bekliyoruz.

Bilindiği üzere, Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK ) her yıl 31 Aralık verileriyle hesaplanan il nüfuslarını Ocak – Şubat aylarında açıklamaktadır. Gelin hep beraber nüfusumuzu yaşadığımız yere aldıralım. Rize’mizi geleceğe birlikte hazırlayalım.

İlk yorumu siz yazın