RİZE BELEDİYE BAŞKANI RAHMİ METİN’DEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

RİZE BELEDİYE BAŞKANI RAHMİ METİN’DEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI Başkan Metin Mesajında; “Bugün, güçlü ve lider bir Türkiye için atılmış ilk adımın 102. yıl dönümü. Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağından emin bir avuç inanmış insanın başlattığı bu kutlu yürüyüş neticesinde, büyük fedakârlıklar gösteren aziz Türk Milletinin, esareti..

Tarih : Okunma : 14 Defa Okundu... Yorum Yap

RİZE BELEDİYE BAŞKANI RAHMİ METİN’DEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Başkan Metin Mesajında; “Bugün, güçlü ve lider bir Türkiye için atılmış ilk adımın 102. yıl dönümü.

Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağından emin bir avuç inanmış insanın başlattığı bu kutlu yürüyüş neticesinde, büyük fedakârlıklar gösteren aziz Türk Milletinin, esareti reddedip bağımsızlığını elde ettiği gün bugün.

Türk milletinin geleceğine vurulmak istenen prangaları kırarak tarihi yeniden yazdığı destansı bir mücadelenin ilk adımının atıldığı, bütün engellere direnerek işgalcilere karşı başlatılan savunma ateşinin yakıldığı gün bugün.

İstiklal mücadelemizin sembolü olan bu tarih, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmiş, ecdat yadigarı olan bu kutsal topraklar geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere emanet bırakılarak, istiklal ve istikbalimize canları pahasına sahip çıkacaklarına yürekten inanılan gençlerimize bugün bayram olarak armağan edilmiştir.

Bu günün mimarı olan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla anıyor, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz” sözlerini ifade etti.

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş