RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI…

RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 81. Yıl dönümünde yurdun her köşesinde saygı ve özlemle anılıyor. Bununla birlikte Rize’de de Büyük Gazi çeşitli etkinliklerle anıldı. Rize, Bürokrasisi ile birlikte Valilik tören alanına akın etti. Çelenk koyma töreni ile başlayan anma töreni İsmail Kahraman Kültür Merkezinde devam etti. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu..

RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI…
Tarih : Okunma : 23 Defa Okundu... Yorum Yap

RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI…

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 81. Yıl dönümünde yurdun her köşesinde saygı ve özlemle anılıyor. Bununla birlikte Rize’de de Büyük Gazi çeşitli etkinliklerle anıldı. Rize, Bürokrasisi ile birlikte Valilik tören alanına akın etti. Çelenk koyma töreni ile başlayan anma töreni İsmail Kahraman Kültür Merkezinde devam etti.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 81. yılına düzenlenen Törene; Rize Valisi Kemal Çeber, Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl Jandarma Komutanı Jd. Alb. Hakan Dedebağı, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, Kurum ve Kuruluşlar, Siyasi Partiler, Sivil Toplum Kuruluşları, öğrenciler ve çok sayıda Rizeli katıldı.

Vali Çeber, Başkan Metin, protokolde yer alan bürokrasi, ve vatandaşlar anma programına katılmak üzere İsmail Kahraman Kültür Merkezine geçti.

Kültür Merkezindeki program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Günün Anlam ve Önemi ne dair konuşmalar “Atatürk” temalı şiirlerin okunması, Protokol üyelerinin şiir, kompozisyon ve resim dalında ödül alan öğrencilere hediye takdimi, Atatürk belgeseli, Orotoryum ve Atatürk’ün sevdiği şarkılar koro eşliğinde söylenerek program fotoğraf sergisinin gezilmesi ile sonlandırıldı.

İlk yorumu siz yazın