Rize Atatürk Ortaokulu’nda İngilizce dersi ile sanatı biraraya getirerek SMA hastası Azer Mustafa Kaplana umut oldular.

Haber : Yasemin ÖZÇELİK Rize Atatürk Ortaokulu’nda İngilizce dersi ile sanatı biraraya getirerek SMA hastası Azer Mustafa Kaplana umut oldular. Atatürk Ortaokulu İngilizce Öğretmen ve öğrencilerinin  düzenlediği ”Azer Mustafa Kaplan’a  Umut” Kermesinde  İngilizce dersinin sanatla birleşmiş şekli Azer Mustafa Kaplan’a ilaç oldu. İngilizce Öğretmeni Büşra Eser Kısaer ; yıl içerisinde her ünite de işledikleri yardımlaşma kavramını   SMA’lı bir çocuğumuza..

Tarih : Okunma : 7 Defa Okundu... Yorum Yap

Haber : Yasemin ÖZÇELİK

Rize Atatürk Ortaokulu’nda İngilizce dersi ile sanatı biraraya getirerek SMA hastası Azer Mustafa Kaplana umut oldular.

Atatürk Ortaokulu İngilizce Öğretmen ve öğrencilerinin  düzenlediği ”Azer Mustafa Kaplan’a  Umut” Kermesinde  İngilizce dersinin sanatla birleşmiş şekli Azer Mustafa Kaplan’a ilaç oldu.

İngilizce Öğretmeni Büşra Eser Kısaer ; yıl içerisinde her ünite de işledikleri yardımlaşma kavramını   SMA’lı bir çocuğumuza  yardım ederek pekiştirelim diyerek , öğrencileri ile verdikleri emeğimizin hayırlı bir işe de vesile olmasını istediğini belirterek bu  çalışmaları veli, öğrenci ve öğretmenlerin desteği bir kermese dönüştürdü,

Büşra Eser Kısaer ; EnglishArt , İngilizce dersinin sanatla birleşmiş şekli oldu öğrencilerim ve benim için. İngilizce öğrenirken hem eğlendik hem de kalıcı öğrenme edindik. Amacım dil öğrenmeye karşı olan önyargıyı kırabilmek.

İngilizce ya da herhangi başka bir dil yeni kültürleri anlamada, yeni kişilerle tanışmada ve böylece kendi deneyimlerimizle yeni ufuklar kazanmada bir araç. Neden dünyayı farklı açılardan yorumlamayalım ki? İngilizce zor bir ders olmaktan çıkmalı.Bunu kazandırabiliyorsam az da olsa ne mutlu.

Sergimiz aynı zamanda bir amaca da sahipti.

Öğrencilerimiz kendi yaptıkları,öğretmenlerinin ve velilerinin yaptıkları kek,kurabiye ve börekleri satarak SMA hastası Azer Mustafa Kaplan’a umut oldular.

Yoruldular, heyecanlandılar ,koşturdular minik kalpler .Gün sonunda 13.000 tl Azer’in hesabına yatırıldı ,  öğrencilerinin ve kendisinin duygularını ifade ederek emeği geçen herkese  teşekkkür etti.

İlk yorumu siz yazın