RİKAD’ dan şehit aileleri ve gazilere Anadolu destanları konseri

RİKAD’ dan şehit aileleri ve gazilere Anadolu destanları konseri   Rize ve Karadeniz Kültür Sanat Derneği Halk Müziği Korosu, Anadolucun dört bir yanından derlenen destanları ve destansı türküleri seslendirdi.   Rize Dernekleri Federasyonunun (RİDEF) bileşenlerinden olan Rize ve Karadeniz Kültür Sanat Derneği’nin (RİKAD) İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce desteklenen projesi kapsamında gerçekleştirilen konserde..

Tarih : Okunma : 5 Defa Okundu... Yorum Yap
RİKAD’ dan şehit aileleri ve gazilere Anadolu destanları konseri
 
Rize ve Karadeniz Kültür Sanat Derneği Halk Müziği Korosu, Anadolucun dört bir yanından derlenen destanları ve destansı türküleri seslendirdi.
 
Rize Dernekleri Federasyonunun (RİDEF) bileşenlerinden olan Rize ve Karadeniz Kültür Sanat Derneği’nin (RİKAD) İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce desteklenen projesi kapsamında gerçekleştirilen konserde şehit aileleri ve gaziler biraraya geldi. Ankara’da Karayolları Genel Müdürlüğüne ait Halil Rıfat Paşa Salonunda yapılan “Destansı türküler şehit aileleri ile buluşuyor” adlı programın açılışında konuşan RİKAD Başkanı Elmas Kutlu, yaşadığımız toprakları vatan yapan şehit ve gazilerimize minnet duygularını canlı tutmak ve gelecek kuşaklara bu bağları aktarmaya katkı sağlamak üzere programı organize ettiklerini söyleyerek, “Hakları ödenemeyecek, her zaman minnet ve saygıyla anacağımız şehitlerimize şükran borçluyuz, ruhları şad olsun. Gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum.” dedi.
 
Şehit aileleri ve gaziler için moral gecesi şeklinde düzenlenen konser programında Şef Abdullah Gündüz yönetimindeki RİKAD Halk Müziği Korosu Anadolunun dört bir yanından derlenen destansı türküleri, ağıt ve deyişleri seslendirdi.
 
İzleyicileri zaman zaman duygulandırdığı gözlenen konser sonunda şehit aileleri ile gazi derneklerinden temsilcilere günün anısına plaket takdim edildi.
HABER MERKEZİ  

İlk yorumu siz yazın