RİDEVA KURULDU DİLEĞİMİZ RİDEF GİBİ OLMAMASI

RİDEVA KURULDUDİLEĞİMİZ RİDEF GİBİ OLMAMASIRize’nin her güzelliğinden heyecan duyan bir insan Rize adına kurulan bir vakıf için ortaya bir söz atıyorsa kulak verilmeli. Sözümüz yeni kurulan RİDEVA’ya asla ve katha değildir. Yasadığımız süreçte İstanbul’da Rize Dernekler Federasyonu’nun geldiği noktayadır. *Vâkıf ve derneklerin yegâne gayesi temsil ettikleri şehirlerin insanına hizmet vermektir. Siyasetin arka bahçesi olmak veya..

RİDEVA KURULDU DİLEĞİMİZ RİDEF GİBİ OLMAMASI
Tarih : Okunma : 103 Defa Okundu... Yorum Yap

RİDEVA KURULDU
DİLEĞİMİZ RİDEF GİBİ OLMAMASI
Rize’nin her güzelliğinden heyecan duyan bir insan Rize adına kurulan bir vakıf için ortaya bir söz atıyorsa kulak verilmeli. Sözümüz yeni kurulan RİDEVA’ya asla ve katha değildir.

Yasadığımız süreçte İstanbul’da Rize Dernekler Federasyonu’nun geldiği noktayadır.

*Vâkıf ve derneklerin yegâne gayesi temsil ettikleri şehirlerin insanına hizmet vermektir. Siyasetin arka bahçesi olmak veya bürokrasi de yükselmek için buraları kullanırsanız tabela derneği olmaktan öteye gidemezsiniz. Bir konuma gelinceye kadar yüzünden tebessüm eksik olmayan bir konuma gelince dostlarına Rizelilere telefonunu kapatan bir curuh oluşturursunuz.
*Bir etkinlikte İstanbul’un yönetimine aday olan insana Rizespor forması hediye ettiği için dernek başkanlığından alınanlar oldu.
*Rize Günleri’nde “İkizdere bozulmasın’ diyen insanın mikrofonu kapatıldı. Kinle nefretle yol alındı. Bir konuma gelen makamda yükselenlere gösterilen ilgide siyasi ayrımcılık yapıldı.

*Önceden de RİDEVA vardı. Orada Ali Fuat Albayrak, Hasan Ekşi gibi güzel insanlar vardı. Sonradan Rize Dernekleri Federasyonuna dönüştü. Ve dernekçilikte vakıf insanı olmakta gereken özellikler bir kenara atıldı. Ya da güzel insanlar yanlışlıklardan dolayı uzak durdu.

*Düzenlenen Rize Günleri’nin görünen yüzünden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraflar, güzel şeyler paylaşıldı. Oysa etkinlik alanı iki bölümden oluşuyordu. Gıda bölümünde Isparta Gül Suyu, Kilis Halısı satan ticari panayırlara dönüştü. Ticari kaygıyla bakıldığı için Rize’nin Üçel gibi sembol markaları etkinliğe katılmadılar..

RİDEVA yeni oluşturuldu. Yaratan güzelliklere imza atmalarını nasip eylesin. Yukarıda bahsettiğim yanlışlardan ders çıkararak hayırlı işler yapsınlar… Bizde alkışlayalım

fatih sultan kar

İlk yorumu siz yazın